Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
21.09.2019, 13:15

Favoritom televíznych cien Emmy je seriál Hra o tróny

Medzi najväčších favoritov tohtoročných Emmy patria kandidáti z produkcie HBO.

Favoritom televíznych cien Emmy je seriál Hra o tróny
Zdroj: HBO

Medzi najväčších favoritov tohtoročných amerických televíznych cien Emmy patria kandidáti z produkcie televízneho velikána HBO - fantasy seriál Hra o tróny alebo miniséria Černobyľ o havárii jadrovej elektrárne v roku 1986.

Slávnostná ceremónia udeľovania cien sa uskutoční v nedeľu večer miestneho času (v pondelok skoro ráno SELČ) v Los Angeles.

O ceny budú počas slávnostného večera, ktorý sa tento rok obíde bez moderátora, súperiť ostrieľaní výhercovia predchádzajúcich rokov s nováčikmi. Víťazi viac než dvoch desiatok hlavných kategórií predstavia slávne osobnosti filmu i televízie. Minulý víkend už bola odovzdaná viac než stovka ocenení za technické a kreatívne kategórie, v ktorých rovnako dominovala Hra o tróny.

Ceny rozlišujú medzi televíznymi drámami, komédiami a minisériami. Aj napriek sklamaniu fanúšikov z rozpačitého konca jedného z najúspešnejších seriálov všetkých čias prisudzujú filmoví znalci Hre o tróny veľkú šancu na výhru v kategórii dramatických seriálov. Seriál má nominácie aj v kategóriách hlavný herec/herečka pre Emiliu Clark a Kita Harringtona a niekoľko nominácií pre hercov a herečky vo vedľajších rolách, kde kritici znovu očakávajú víťazstvo Petra Dinklageho.

Medzi drámami vynikajú tiež seriály Boj o moc o rodine starnúceho mediálneho magnáta, prelomový Pose o homosexuálnej a transgenderovej komunite v Amerike 80. rokov, na ktorého vzniku sa podieľal rekordný počet transgenderových osôb, alebo Volajte Saulovi, spin-off známeho seriálu Perníkový tatko.

O titul najlepšího komediálneho seriálu zabojuje kriminálna komédia Barry, britská Potvora alebo Russian Doll od spoločnosti Netflix, favoritmi sú ale už skôr niekoľkokrát ocenená Viceprezident(ka) a sitcom Marvelous Mrs. Maisel o žene, ktorá sa v 50. rokoch rozhodne zasvätiť život komédii.

Úspech v kategórii minisérií zahraničné médiá predpovedajú päťdielnemu seriálu Černobyľ, proti ktorému stojí dráma Netflixu When They See Us o pätici mladých Afroameričanov a Hispáncov nespravodlivo obvinených zo znásilnenia. Medzi ďalšími nominovanými sú Útek z väzenia v Dannemore alebo triler Ostré predmety.

Počas ceremónie sa očakáva i definitívne rozlúčenie s niekoľkými oceňovanými televíznymi reláciami. Televízie za posledný rok odvysielali záverečné série seriálov Hry o tróny, Teórie veľkého tresku alebo Viceprezident(ka).

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.