Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
27.09.2019, 10:24

Facebook začal testovať skrývanie lajkov

Prvou krajinou je Austrália.

Facebook začal testovať skrývanie lajkov
Zdroj: TechCrunch

Facebook dnes začal testovať skrývanie počtu lajkov a komentárov pri príspevkoch iných používateľov. Ako prví ich neuvidia niektorí používatelia tejto sociálnej siete v Austrálii, píše BBC.

Spomínané údaje budú po novom súkromné ​​a dostupné len autorovi. Zmyslom opatrení, ku ktorému Facebook pristúpil po konzultácii s odborníkmi na duševné zdravie a skupinami bojujúcimi proti šikanovaniu, je obmedziť spoločenský tlak na používateľov.

"Chceme, aby sa ľudia nezaoberali počtom lajkov a reakciami, ale zamerali sa skôr na kvalitu vzájomného pôsobenia a kvalitu obsahu," povedala agentúre AP hovorkyňa austrálskej pobočky Facebooku Mia Garlicková.

Instagram skrývanie srdiečok už testuje

Obrázková sociálna sieť spustila testovanie skrývania srdiečok už pred letom. Test prebieha v približne 20 krajinách a podľa BBC sociálna sieť zatiaľ nezverejnila žiadne výsledné dáta z experimentu. Opatrenie však vzbudilo kritiku používateľov využívajúcich Instagram na marketingové účely, ktorí tvrdia, že počty lajkov sú pre nich dôležitým obchodným ukazovateľom.

​Zatiaľ nie je jasné, či zmena na oboch sociálnych sieťach bude trvalá, uviedla BBC.

Na to, aký dopad môže mať skrývanie lajkov na sociálnu sieť a aj na jej používateľov, sme sa opýtali digitálnych odborníkov z ADMA. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.