Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
09.01.2020, 11:23

Veselý omyl rakúskej televízie. Inauguráciu novej vlády sprevádzali titulky z telenovely

Výsledkom bol absurdný humor.

Veselý omyl rakúskej televízie. Inauguráciu novej vlády sprevádzali titulky z telenovely
Zdroj: ORF 2

Predstavte si situáciu. Sledujete slávnostnú  inauguráciu vlády na začiatku roka. Vážny ráz celej udalosti ukončia bizarné titulky, ktoré sa objavia na monitore. A zatiaľ čo na obrazovke jeden z najdôležitejších štátnikov v krajine inauguruje do funkcie nových politikov, v titulkoch čítate dialógy z romantickej telenovely. Presne toto sa stalo rakúskej verejnoprávnej televízii. Našťastie nie v priamom prenose, a ani počas vysielania v online. Takúto bizarnosť ste mohli nájsť v jej archíve.

Hlavnými protagonistami sú zľava staronový kancelár Sebastian Kurz a prezident Rakúska Alexander Van der Bellen ako aj noví členovia vlády. Tí boli slávnostne inaugurovaní vo viedenskom Hofburgu. Kvôli technickej chybe sa v archíve televízie objavili titulky romantického seriálu Alisa, nasleduj svoje srdce.

V tomto tiulku sa hovorí: "Môžeš tu začať. Ako čašník."

"Dvere boli otvorené. Kto ste?"

Zdroj: ORF 2

"Dúfajme, že pančuchy budú držať."

Zdroj: ORF 2

​"Naozaj sa zaujímate o prácu upratovačky?"

Zdroj: ORF 2

​"Škoda, že Alisa tú prácu nedostala."

Zdroj: ORF 2

​"Filip. Áno, vyzerá ako Filip."

Zdroj: ORF 2

​"Ďakujem, otecko."

Zdroj: ORF 2

​ORF 2 sa už za nešťastný omyl ospravedlnila a technickú chybu upravila. Obrázky, ktoré sme použili aj my, nájdete na sociálnych sieťach a na portáloch viacerých rakúskych médií.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.