Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
06.02.2020, 16:50

Matka Markízy v minulom roku zvýšila zisk a splatila dlh 150 miliónov eur

Prevádzkový zisk Markízy sa zvýšil najviac zo všetkých piatich krajín skupiny CME.

Matka Markízy v minulom roku zvýšila zisk a splatila dlh 150 miliónov eur
Zdroj: TV Markíza

Mediálna spoločnosť Central European Media Enterprises (CME), ktorá Na Slovensku vlastní Markízu a ďalšie stanice, vlani zvýšila prevádzkový zisk o šesť percent. V konštantných kurzoch sa zvýšil o 11 percent na 187,3 milióna dolárov. Firma vo svojom dnešnom prehlásení tiež uviedla, že vlani splatila dlh v celkovej výške 150 miliónov eur, a to z peňazí, ktoré sú výsledkom jej podnikania.

Čisté tržby vlani o percento klesli, v konštantných kurzoch sa ale o päť percent zvýšili na 694,8 milióna dolárov. Prevádzkový zisk pred odpismi a amortizáciou (OIBDA) firma zvýšila o 11 percent na 247,9 milióna dolárov.

CME minulý rok v októbri podpísala zmluvu s dcérskymi spoločnosťami skupiny PPF najbohatšieho českého podnikateľa Petra Kellnera. PPF tak mediálnu firmu celkom ovládne. Podmienkou dokončenia transakcie je ale súhlas akcionárov CME, Európskej komisie a národných regulátorov v niektorých z krajín, kde CME pôsobí. Proces schvaľovania by mal byť dokončený v polovici tohto roka.

​Na Slovensku firma čisté tržby vlani zvýšila o 1,1 percenta na 108 miliónov dolárov, za štvrtý kvartál čisté tržby vzrástli o 2,7 percenta, najviac zo všetkých piatich krajín, kde CME prevádzkuje televízie, a dosiahli 36,2 milióna dolárov. Prevádzkový zisk OIBDA sa za celý rok zvýšil až o 26,5 percenta na 35,35 milióna dolárov, za štvrťrok sa zvýšil o 0,5 percenta na 18 miliónov USD.

"Očakávame, že transakcia bude dokončená v polovici roku 2020," uviedla dnes CME. "Vzhľadom k pripravovanému zlúčeniu s PPF neusporiadame k tejto tlačovej správe žiadny konferenčný hovor s investormi," píše sa ďalej v dnešnej výsledkovej správe CME.
CME prevádzkuje televízne stanice okrem Slovenska tiež v Českej republike, Bulharsku, Rumunsku a v Slovinsku.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.