Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
19.03.2020, 07:40 Aktualizované dňa 23.03.2020 o 09:55

Česká televízia spúšťa tretí kanál pre seniorov. Do ponuky ho zaradil aj Telekom

ČT3 bude zatiaľ provizórne vysielať denne od 9:00 do 17:25.

Česká televízia spúšťa tretí kanál pre seniorov. Do ponuky ho zaradil aj Telekom
Zdroj: Reuters

Česká televízia spúšťa v pondelok 23. marca nový kanál ČT3 - Televízia tretieho veku. Dôvodom je snaha televízie pomôcť najohrozenejšej skupine - starším ľuďom, ktorí sú v tejto dobe nútení zostávať doma.

Zdroj: Česká televize

​„Chceme v tejto ťažkej situácii slúžiť ďalšej veľkej skupine našich divákov. Vysielame už špeciálne vzdelávacie bloky pre školákov a rodičov, a teraz sa zameriavame na najzraniteľnejšiu skupinu populácie, ktorá trávi doma najviac času,“ vysvetľuje generálny riaditeľ Českej televízie Petr Dvořák a dodáva: „Zatiaľ pôjde o provizórne vysielanie. Vzhľadom k aktuálnej mimoriadnej situácii sme boli nútení pozastaviť výrobu väčšiny relácií, tak môžeme dočasne finančné prostriedky směřovať na tento program.“

ČT3 bude svojím ladením pokojnejšia a podávanie všetkých informácií bude prispôsobené seniorom. Vysielať bude denne od 9:00 do 17:25. Programová ponuka sa bude vyskladaná zo zlatého televízneho fondu, magazínov a základného informačneho servisu. ČT o tom informovala na svojom webe.

Aktualizácia: Telekom zaradil do ponuky svojich TV služieb nový televízny kanál ČT3 od pondelka 23. marca, kedy zahájil svoje vysielanie. Diváci ho môžu sledovať na všetkých televíznych platformách Telekomu - Magio TV, Magio Sat, Magio Go a DIGI TV. Je súčasťou základnej ponuky okrem alikácie Magiio GO, kde je súčasťou balíka Premium.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.