Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
08.04.2020, 21:00

Rada udelila viacero pokút, pre pandémiu sú však na najnižšej možnej úrovni

Rada udelila viacero pokút vysielateľom televízií Joj a Markíza.

Rada udelila viacero pokút, pre pandémiu sú však na najnižšej možnej úrovni
Zdroj: Zdroj: Dreamstime

Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) udelila na stredajšom zasadnutí viacero pokút vysielateľom televízií Joj a Markíza. Z dôvodu ekonomických dosahov situácie so šírením nového koronavírusu na elektronické médiá ukladala pri porušení zákona sankcie na najnižšej zákonom prípustnej úrovni.

Podobne chce postupovať počas celého trvania mimoriadneho obdobia, výnimkou budú len závažné porušenia zákona.

Od rozhlasových vysielateľov nebude rada pre mimoriadnu situáciu požadovať zasielanie štatistiky o odohraných slovenských hudobných dielach za kalendárny mesiac, a to ani spätne. Napriek tomu žiada vysielateľov, aby dbali na plnenie povinnosti v čo najväčšej miere.

Televízia Joj dostala dve pokuty vo výške 3319 eur, a to za nesprávne vysielanie titulkov pre osoby so sluchovým postihnutím a porušenie nariadení o ochrane maloletých.

Sankciu 663 eur musí zaplatiť tiež za nesprávne chýbajúce označenie o nevhodnosti programu pre maloletých. Ďalšími 165 eurami bol vysielateľ pokutovaný, pretože nedodal rade na jej vyžiadanie záznam vysielania požadovaného programu.

Vysielateľ Markíza - Slovakia dostal pokutu 3319 eur za programovú službu Dajto, vo vysielaní ktorej porušil ochranu maloletých. Pokutu vo výške 663 eur zaplatí za nesprávne zaradenie programu z hľadiska vhodnosti pre maloletých.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.