Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
09.04.2020, 15:40

YouTube predstavil špeciálny kanál Zostaň doma #somnou

Spustenie nadväzuje na globálnu iniciatívu STAY HOME #WITHME.

YouTube predstavil špeciálny kanál Zostaň doma #somnou
Zdroj: YouTube

Mnoho Slovákov dnes zostáva v izolácii a na internete vyhľadávajú nielen dôležité informácie, ale aj študijné a pracovné materiály, spôsoby ako sa zabaviť, čo variť či ako si zacvičiť. Pre uľahčenie vyhľadávania užitočného obsahu, ktorý by pomohol prekonať toto náročné obdobie, spustil YouTube špeciálny dočasný kanál pre českých a slovenských používateľov.

Spustenie kanála nadväzuje na globálnu iniciatívu STAY HOME #WITHME, ktorú prednedávnom predstavil videoportál YouTube.

Lokálna verzia projektu pod názvom Zostaň doma #somnou ponúka kolekcie videí od českých a slovenských tvorcov v kategóriách Študuj so mnou, Cvič so mnou, Var so mnou, Spievaj so mnou, Zostaň doma a sleduj, Spolu to zvládneme, Bav sa so mnou a Hraj so mnou.

Česko-slovenský kanál bude fungovať počas obdobia trvania pandémie koronavírusu a postupne bude dopĺňaný o nový obsah a nové playlisty.

Od polovice marca celosvetovo vzrástla denná sledovanosť videí, ktoré vo svojom názve nesú označenie #withme (z angl. so mnou), zhruba šesťnásobne. Podobne rýchlym tempom rástol aj priemerný počet nahraných videí za deň, ktoré v názve nesú slovné spojenie „at home“ (z angl. doma). 

„Celá iniciatíva je založená na tom, že ľudia na YouTube dnes častejšie sledujú tie videá,  ktoré im umožňujú robiť veci spoločne s ich tvorcami. Preto sme sa aj my prostredníctvom tejto iniciatívy rozhodli vyzdvihnúť niekoľko českých a slovenských YouTube kanálov ako aj YouTuberov, ktorí ľuďom pomáhajú prekonať toto náročné obdobie,“ hovorí Pavla Grigarová, marketingová manažérka YouTubu pre región strednej a východnej Európy.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.