Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
05.05.2020, 16:45 Aktualizované dňa 07.05.2020 o 09:00

RTVS pripravila k 75. výročiu ukončeniu druhej svetovej vojny špeciálny program

Uvedie viacero filmov a dokumentov z obdobia vojny.

RTVS pripravila k 75. výročiu ukončeniu druhej svetovej vojny  špeciálny program
Zdroj: RTVS

RTVS prináša ku Dňu víťazstva špeciálny program. Uvedie filmy, ktorých hlavným zameraním je utrpenie človeka v čase vojny a mali by byť mementom aj pre obdobie mieru.

Jednotka uvedie v piatok 8. mája oscarový film z roku 1965 Obchod na korze, ruský vojnový film Hviezda a galaprogram z priestorov Bratislavského hradu s názvom Oslobodenie - 75 rokov života v mieri, v ktorom vystúpi s príhovorom prezidentka Zuzana Čaputová.

V sobotu 9. mája odvysiela vojnový príbeh režiséra Sergeja Bondarčuka Osud človeka.

V ďalšie dni prinesie RTVS tiež na obrazovkách Jednotky filmy Prielom, Smer hlavného úderu, Bitka o Berlín a Posledný úder, Zachráňte vojaka Ryana, Kam sa podela siedma rota?, Pád Tretej ríše, Návrat siedmej roty či film Siedma rota za úplnku.

Dvojka vo štvrtok 7. mája odvysiela slovensko-český film Nickyho rodina, v piatok premiéru Európskeho koncertu 2020, televíznu inscenáciu pre deti Prešporská kasáreň maľovaná či slovensko-ruský film Právo na minulosť.

​Počas predlĺženého víkendu tiež uviedie dokumentárny film o pôsobení amerických letcov na Slovensku s názvom Neznámi hrdinovia, československo-poľský vojnový film Kukačka v temném lese, ruský vojnový film o nemeckom tanku Biely tiger a česko-slovenský film z roku 1960 Vyšší princíp.

Trojka odvysiela televízny film natočený podľa románu Rudolfa Jašíka Mŕtvi nespievajú a do programu zaradila tiež dokument Vysoko nad mestom – o stavaní pomníkov obetiam druhej svetovej vojny po roku 1945.

V Rádiu Slovensko vyvrcholí v piatok 8. mája séria príspevkov 75 sviečok za obete druhej svetovej vojny, ktoré do rozhlasového a televízneho vysielania pripravovali redaktori a zahraniční spravodajcovia RTVS.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.