Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
26.05.2020, 13:50

Šéf Reportérov dal protestnú výpoveď. Nesúhlasí s praktikami v RTVS

Richard Bolješik uvádza ako dôvody výpovede neprofesionálnosť a zastrašovanie zo strany svojej nadriadenej.

Šéf Reportérov dal protestnú výpoveď. Nesúhlasí s praktikami v RTVS
Zdroj: facebook Richarda Bolješika

Šéfdramaturg relácií RTVS Reportéri a Občan za dverami Richard Bolješik dnes oznámil na svojom Facebooku, že podal protestnú výpoveď.

V statuse upozorňuje na praktiky svojej nadriadenej Hany Lyons, vedúcej Odboru televízneho spravodajstva a aktuálnej publicistiky, ktoré boli dôvodom na výpoveď.

Ako dôvody uvádza protekčné prideľovanie odmien jednej z redaktoriek Reportérov či rozhodnutie H. Lyons dozorovať ním pripravené relácie Reportérov a Občana za dverami.

„To sa 1,5 roka predtým nikdy nestalo. Relácie fungovali na 100 percent. Za moje pôsobenie nemáme žiadnu aktívnu žalobu či sťažnosť,“ píše v statuse Bolješik.

Za spochybňovaním svojej profesionality vidí to, že poukazoval na vážne prešľapy svojej nadriadenej. „Dôvodom výmeny Hany Lyons malo byť, že dlhodobo nezvláda dennú operatívu a v spravodajstve sa množia chyby,“ píše a pokračuje s tým, že „spravodajstvo, za ktoré je priamo zodpovedná Hana Lyons, má dlhodobo aj podľa rôznych analýz problémy s vyváženosťou a objektivitou. Rieši to aj mediálny výbor.“

O zvláštnych praktikách Hany Lyons písal na Facebooku Bolješik už minulý týždeň. Súčasťou relácie Reportéri, ktorú RTVS odvysielala včera, bol aj šot, v ktorom vystupoval exminister vnútra Róbert Kaliňák. „Po dokončení relácie, ktorú možno aj uvidíte nakoniec budúci pondelok?, ju urgentne a nečakane, doslova z hodiny na hodinu, chcela vidieť šéfka odboru spravodajstva Hana Lyons. Stalo sa to prvýkrát za rok a pol od môjho nástupu na post šéfdramaturga Reportérov.“ Takéto konanie označil za hrubý zásah do jeho kompetencie dramaturga a pokus o významné zastrašovanie.

Rada RTVS zvolala na stredu 27. mája mimoriadne rokovanie, na ktorom bude preberať aj aktuálnu situáciu v Sekcii spravodajstva RTVS.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.