Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
21.07.2020, 11:45

Premiér Matovič sa obul do Denníka N. Za kauzou jeho diplomovky vidí zlomyselnosť

Matovič sa na tlačovej konferencii po návrate z Bruselu dostal do sporu s novinármi.

Igor Matovič
Zdroj: TASR/M. Baumann

Premiér Igor Matovič sa vrátil po šiestich dňoch zo summitu v Bruseli. Na tlačovej konferencii pred príletovou halou bratislavského letiska informoval médiá o výsledkoch rokovaní. Dnes v skorých ranných hodinách bol schválený balíček pomoci pre krajiny Európskej únie vo výške 750 miliárd eur.

Premiér na tlačovej konferencii informoval, čo sa mu podarilo pre Slovensko vyrokovať, nechýbali ani „pikošky“ zo zákulisa a rôzne osobné zážitky z Bruselu. Keď dostali priestor na svoje otázky novinári, pozitívnu náladu premiéra pokazili novinári z Denníka N.

Nezaujímali ich totiž vybojované podmienky pre Slovensko, ale premiérova okopírovaná diplomová práca. „Dostaneme sa k nej na nasledujúcej tlačovej konferencii, ktorú zvolám len kvôli tejto jedinej téme. Teraz nebudem odpovedať na žiadne otázky,“ dôrazne odpovedal Matovič.

Denník N chcel napriek tomu položiť niekoľko otázok k diplomovke a s premiérom sa dostal do slovnej prestrelky. Matovič upozornil, že má o hodinu ďalší program pri príležitosti 140. narodenia M. R. Štefánika, na ktorom sa zúčastní aj prezidentka a predseda parlamentu: „Prezidentka je pre mňa dôležitejšia ako vaša otázka. Ak si myslíte, že v tejto chvíli by som nadradil tému diplomovky nad túto slávnosť a stretnutie s dvomi najvyššími ústavnými činiteľmi, tak to určite neurobím.“

Slovná roztržka premiéra s novinármi sa začína v čase 34:10:

Pred odchodom dodal, že považuje „za mimoriadnu zlomyselnosť zo strany Denníka N, že v čase, keď vedeli, že sedím v lietadle, zverejnia túto tému“. Podľa premiéra to bolo v období, keď sa tejto téme nemohol venovať a nemohol sa ani brániť. „Doslova som to považoval za obrovské riziko, že sa to môže podpísať na tom, že Slovensko stratí stovky miliónov, možno miliardy kvôli tomu, že tí lídri sa nebudú chcieť s nejakým plagiátorom rozprávať a vyjednávať,“ pokračoval. "Tým pádom som veľmi rád, že tí ľudia (lídri krajín EÚ) boli nad vecou a uvedomili si, že niekto na Slovensku koná politicky a zlomyseľne,“ uzavrel Matovič tlačovú konferenciu a odišiel.

Celú tlačovú konferenciu si môžete pozrieť v tomto článku:

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.