Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
29.07.2020, 08:45

Twitter obmedzil synovi prezidenta Trumpa na 12 hodín účet. Zdieľaľ dezinformačné video o koronavíruse

Jeho hovorca potom označil technologické platformy za najväčšie hrozby pre slobodu slova v Amerike.

Twitter obmedzil synovi prezidenta Trumpa na 12 hodín účet. Zdieľaľ dezinformačné video o koronavíruse
Zdroj: Reuters

Najstarší syn amerického prezidenta Donald Trump junior nemôže od včera večera nadchádzajúcich 12 hodinách zverejňovať príspevky na Twitteri. K rozhodnutiu dospela spoločnosť Twitter po tom, čo Trump mladší zdieľal video o prínosoch antimalarika hydroxychlorochín proti koronavírusu. Príspevok Twitter označil za zavádzajúci.

Prezident Trump už skôr poznamenal, že antimalarikum funguje preventívne proti chorobe covid-19 a že ho sám tiež bral, hoci toto tvrdenie  rada lekárskych štúdií vyvrátila. Twitter uviedol, že príspevok prezidentovho syna porušoval pravidlá platformy ohľadom šírenia dezinformácií o koronavíruse. Trump mladší bude naďalej môcť čítať tweety iných používateľov a vymieňať si s nimi priame správy.

Hovorca Trumpa juniora Andrew Surabian následne uviedol, že veľké technologické platformy ako Twitter sú "najväčšou hrozbou pre slobodu slova v Amerike", a dodal, že ide o príklad "zasahovanie do volieb v snahe umlčať republikánskej hlasy".

Prezidentské voľby, v ktorých bude republikánsky prezident Trump usilovať o znovuzvolenie, sa v USA uskutočnia na jeseň. Hovorca Trumpovho syna tiež poznamenal, že názory v zdravotníckej komunite ohľadom prínosov antimalarika v boji s koronavírusom sa rôznia. Uviedol, že existujú štúdie, "o ktorých informovali aj mainstreamové médiá ako CNN, ktoré naozaj naznačujú, že (hydroxychlorochín) môže slúžiť k efektívnej liečbe (koronavírusu)".

Americký Úrad pre kontrolu potravín a liečiv (FDA) vydal na konci marca povolenie pre mimoriadne použitie hydroxychlórochínu v súvislosti s liečbou covidu-19 v nemocniciach. V júni ale toto povolenie odvolal s tým, že vo svetle nových poznatkov už by nebolo rozumné hydroxychlorochín a podobnú látku chlorochín považovať za účinné prostriedky na liečbu zdravotných problémov spojených s nákazou koronavírusu. Potom aj Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) oznámila, že zastavila testovanie lieku v rámci svojho medzinárodného programu, ktorý skúma možné spôsoby liečby choroby covid-19.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.