Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
11.08.2020, 09:00

Dokument Covid 19: Svet v nebezpečenstve ukáže neznámu dimenziu pandémie

Dvojdielny dokument o svete uprostred pandémie uvedie Discovery Channel.

Dokument Covid 19: Svet v nebezpečenstve ukáže neznámu dimenziu pandémie
Zdroj: Covid-19

Na jar 2020 musel celý svet reagovať na šíriacu sa epidémiu nového koronavírusu. To, čo spočiatku vyzeralo ako lokálne nebezpečenstvo, sa postupne rozšírilo na všetky kontinenty a prinieslo so sebou utrpenie, smrť, hlad a chaos. Svet sa počas niekoľkých mesiacov zmenil.

Discovery Channel prináša premiéru dvojdielneho dokumentu reportérov poľského Superwizjeru s názvom Covid 19: Svet v nebezpečenstve (Covid 19: The World in Danger), ktorý je svedectvom boja s pandémiou a jej dopadoch či už vo vyspelých krajinách, ako sú Veľká Británia, USA alebo Taliansko, tak aj v rozvojových, ako mapríklad India, Irán alebo Ekvádor.

Diváci v novom dokumente uvidia, ako konkrétne pandémia ovplyvnila životy ľudí na celom svete. Prináša príbehy posledných štyroch mesiacov zo všetkých kútov našej zeme – od informátorov, ktorí varovali úrady o šírení vírusu, až po lekárov a zdravotné sestry, ktoré každý deň riskovali svoje životy.

Autormi dokumentu, ktorý vznikol za bezprecedentných okolností počas globálnej izolácie spôsobenej pandémiou Covidu-19, sú reportéri jedného z najlepších poľských publicistických investigatívnych programov Supewizjer. Filmári vďaka svojim medzinárodným kontaktom prinášajú príbehy z celého sveta od Číny, Talianska, Veľkej Británie, cez USA, Ekvádor či Indiu.

Film tak ukáže v mnohých prípadoch vzácne, no niekedy až šokujúce zábery a odhalí doposiaľ neznámu dimenziu pandémie. Dopĺňajú ho tiež odborné analýzy rôznych zdravotníckych, ekonomických a antropologických odborníkov, ktorí demonštrujú rôzne prístupy v boji s týmto ochorením. Dokument je tak univerzálnym príbehom a obrazom sveta na jar 2020.

Obe časti dokumentu Covid 19: Svet v nebezpečenstve uviedie Discovery Channel v nedeľu 30. augusta o 22.00 a 23.00 hodine.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.