Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
24.08.2020, 12:15

WhatsApp pridáva možnosť overovania informácií v Google vyhľadávaní

Novinka je dostupná vo viacerých krajinách, predpokladá sa, že sa dostane aj na Slovensko.

WhatsApp pridáva možnosť overovania informácií v Google vyhľadávaní

Dcérska platforma spoločnosti Facebook pokračuje v boji proti dezinformáciám. V niektorých krajinách Európy, Mexiku či USA zavádza novú funkciu, ktorá umožní skontrolovať pravdivosť preposlanej správy. Cieľom novinky je spomaliť šírenie nepravdivých informácií.

Používateľ si po doručení správy môže vyhľadať kontext priamo na Google. Pri okienku s prijatou správu sa používateľovi zobrazí lupa, pomocou ktorej sa príjemca dostane k ďalšiemu zdroju podobného obsahu v Google vyhľadávaní. Overí si tak pravdivosť správy.

V rovnakej súvislosti zakročil WhatsApp v apríli, keď zamedzil hromadné preposielanie správ. Podnetom pre obmedzenie sa stal prieskum, z ktorého vyšla platforma ako vhodné médium pre šírenie falošných správ vďaka end-to-end šifrovaniu. Dezinformácie tak používatelia môžu šíriť v reťazových mailoch bez toho, aby na to niekto prišiel.

Obmedzenie masových správ WhatsApp zabezpečil striktným limitom. Jednu správu môže používateľ poslať maximálne piatim ľuďom naraz.

Hovorca WhatsApp k obmedzeniu uviedol, že chce, aby platforma zostala miestom osobnej a súkromnej konverzácie. Prvotné výsledky ukazujú, že vďaka novému spôsobu sa podarilo znížiť objem preposielaných správ o 70 percent.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.