Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
25.08.2020, 12:55

Do TA3 mieri nový investor, novým riaditeľom televízie bude Michal Ruttkay

Do TA3 prichádza aj nový top manažment, v predstavenstve budú viaceré mediálne známe mená.

Do TA3 mieri nový investor, novým riaditeľom televízie bude Michal Ruttkay
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Podľa informácií Stratégií spravodajská televízia TA3 prechádza výraznými zmenami. Vstupuje do nej nový investor a do predstavenstva smerujú ľudia známi z mediálneho prostredia.

Podľa informácií Stratégií by v predstavenstve TA3 po novom mali byť Michal Ruttkay, Oľga Dúbravská a Zuzana Martináková.

Michal Ruttkay sa má stať novým generálnym riaditeľom televízie, na pozícii nahradí Martinu Kyselovú, ktorá bola šéfkou TA3 od roku 2016.

"V túto chvíľu je predčasne niečo, čo je vo fáze rokovaní potvrdzovať, ale zároveň aj vyvracať. V momente, keď bude všetko rozhodnuté, budeme vás informovať. Pokiaľ nie je dohodnuté všetko, nie je dohodnuté nič," vyjadrila sa pre Stratégie Oľga Dúbravská.

Kto sú ľudia, ktorí prichádzajú do TA3?

Michal Ruttkay sa v poslednom období venoval politickému marketingu, zviditeľnil sa ako kandidát na pozíciu generálneho riaditeľa verejnoprávneho RTVS. Predtým dlhé roky pôsobil reklamnom svete, konkrétne v reklamnej agentúre Creo/Young & Rubicam.

Oľga Dúbravská bola generálnou riaditeľkou spoločnosti OUR Media, ktorá vlastní mediálny dom Perex. Pod jej vedením Perex úspešne investoval do založenie vlastnej onlinovej televízie TV Pravda. Vlajkovou loďou bola relácia Ide o pravdu, ktorú moderovala Zuzana Martináková. Bývalá politička pôsobila ako moderátorka aj v rádiu Actual, ktoré založil Martin Lengyel. Po zániku rádia sa Martináková objavila na obrazovke TV Pravda v už spomínanej politickej relácii Ide o pravdu.

Televízia TA3 ako jediná slovenská súkromná spravodajská televízia TA3 vznikla v roku 2001, jej zakladateľom bol Martin Lengyel. Neskôr televíziu kúpil Ivan Kmotrík a jeho Grafobal Group, licenciu na vysielanie má spoločnosť C.E.N. V rokoch 2004 až 2007 bola vlastníkom televízie spoločnosť J&T, ktorá ju naspäť predala spoločnosti Grafobal Group. V súčasnosti je Grafobal Group jediným majiteľom TA3, do vlastníckej štruktúry má vstúpiť nový investor. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.