Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
08.09.2020, 09:00

Práca z domu nemá pozitívny vplyv, myslí si šéf Netflixu

Do kancelárií Netflixu sa však zamestnanci vrátia, až keď bude väčšina z nich zaočkovaná vakcínou.

Práca z domu nemá pozitívny vplyv, myslí si šéf Netflixu
Zdroj: ABACA/PA: šéf Netflixu Reed Hastings

Práca z domu nemá dobrý vplyv a komplikuje preberanie nápadov. V rozhovore s denníkom The Wall Street Journal to povedal jeden z dvojice šéfov a zakladateľov platenej internetovej televízie Netflix, Reed Hastings.

Do kancelárií sa 8600 zamestnancov firmy vráti, keď bude väčšina z nich zaočkovaná schválenou vakcínou proti chorobe Covid-19, dodal. Hastings však čaká, že ľudia vo väčšine firiem budú aj po epidémii pracovať z domova najmenej jeden deň v týždni.

"Nie, nevidím v tom žiadne pozitíva," odpovedal spoluzakladateľ Netflixu na otázku, či práca z domu prináša niečo dobré. "Nemožnosť osobného kontaktu, najmä pokiaľ ide o medzinárodné styky, je len a len negatívna," uviedol. "Bol som však naozaj ohromený, aké obete sú ľudia schopní priniesť," poznamenal.

Službu Netflix má po celom svete zaplatenú okolo 200 miliónov domácností. V druhom štvrťroku získala spoločnosť 10,1 milióna nových predplatiteľov. Firma ťažila z opatrení proti šíreniu nového koronavírusu, kvôli ktorým ľudia trávili viac času doma. V treťom kvartáli však spoločnosť počíta s prudkým spomalením rastu.

Netflix produkuje vlastné seriály, dokumenty i filmy. Na otázku, či firme vlastná produkcia čoskoro nedôjde, Hastings odpovedal, že výroba Netflixu ďalej beží vo väčšine Európy aj Ázie a niekoľko projektov pokračuje aj v Los Angeles. V septembri chce firma - s pomocou intenzívnejšieho testovania - svoju produkciu ešte zvýšiť.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.