Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
18.09.2020, 10:00

Viber prichádza s novými funkciami

Komunikačná aplikácia predstavuje tri novinky pre online vzdelávanie - možnosť organizovať kvízy, vylepšenú galériu a pripomienky v poznámkach.

Viber prichádza s novými funkciami
Zdroj: Viber

Rakuten Viber predstavuje novinky, ktoré majú pomôcť učiteľom, rodičom a študentom lepšie komunikovať. Táto aktivita je súčasťou dlhodobej snahy Viberu poskytnúť v aplikácii vhodné nástroje pre online vzdelávanie. Komunikačná aplikácia tak prináša možnosť organizovať kvízy v skupinách aj komunitách, vylepšenú galériu a pripomienky vo funkcii „Poznámky“.

Kvízy v aplikácii umožnia učiteľom ľahko a rýchlo zistiť, aké sú vedomosti študentov vo vybranej oblasti alebo predmete.

Usporiadať kvíz je veľmi jednoduché:

  • Vyberte si komunitu alebo skupinu, kde chcete kvíz usporiadať a kliknite na ikonku ankiet v spodnej lište.
  • Vyberte si režim pre kvízy, napíšte otázku, zadajte odpovede a ak chcete, tak aj vysvetlenie prečo je daná odpoveď správne.
  • Vyberte správnu odpoveď a kliknite na "Vytvoriť".

Členovia skupiny alebo komunity môžu vidieť jednotlivé možnosti a správnu odpoveď. Krátke vysvetlenie odpovede sa dozvedia až vtedy, keď sami poskytnú svoju odpoveď. Odpovede jednotlivcov zostávajú v komunitách skryté aj pre toho, kto kvíz vytvoril. V skupinách môže vidieť jednotlivé odpovede aj autor kvízu. 

Zdroj: Viber

Viber sa zaviazal, že bude maximálne podporovať a rozširovať nástroje vhodné pre oblasť vzdelávania. Ku kvízom pridáva aj vylepšenú galériu, ktorá umožňuje lepšiu správu fotiek, videí či súborov alebo pripomienky v poznámkach, ktoré upozornia na blížiace sa termíny.

Pre tých, ktorí chcú zdieľať niečo zábavné je tu možnosť vytvárať vlastné GIFy alebo samolepky a tiež reagovať na správy. Hlasové alebo video správy sú tiež skvelou možnosťou, ako oznámiť niečo rýchlo a osobne.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.