Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
18.09.2020, 22:00

Matovič, Krajniak, Gröhling a Fico hosťami nedeľných politických diskusií

Prinášame prehľad hostí a tém víkendových politických diskusií.

Igor Matovič a Milan Krajniak
Zdroj: TASR/P. Zachar

Hosťom nedeľnej politickej relácii V politike, ktorú vysiela TA3 naživo od 11:00, bude premiér Igor Matovič. S moderátorom Norbertom Dolinským bude diskutovať o epidemiologickej situácii a zavádzaní nových opatrení.

V ďalšom bloku zodpovie podpredseda Európskej komisie pre medziinštitucionálne vzťahy a strategický výhľad Maroš Šefčovič otázky ohľadom záchranného balíka a projektoch pre reštart ekonomiky.

O hygienických pravidlách na školách, nastavení učebných osnov, reforme školstva či platoch pedagógov budú diskutovať minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS), a podpredseda parlamentného výboru pre túto oblasť Ľubomír Petrák (Smer-SD).

​V nedeľnej politickej relácii Jednotky RTVS O 5 minút 12 budú s moderátorom Marekom Makarom diskutovať minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) a predseda strany Smer-SD Robert Fico.

Témami diskusie budú boj s pandémiou a zhodnotenie doterajších dopadov koronakrízy a pomoci štátu zamestnancom, podnikateľom či živnostníkom. Ďalšími témami budú udržateľnosť dôchodkového systému a pripravovaná reforma. Pred koncom diskusie bude zverejnený exkluzívny prieskum agentúry Median SK.

V rozhlasových Sobotných dialógoch, ktoré vysiela naživo Rádio Slovensko v sobotu od 12:12, bude hosťom moderátorky Marty Jančkárovej minister školstva Branislav Gröhling (SaS) a podpredseda parlamentného výboru pre túto oblasť Ľubomír Petrák (Smer-SD).

Témami diskusie budú aktuálna situácia v oblasti vzdelávania v súvislosti s pandémiou Covid-19, pomoc športu počas pandémie a pripravované zmeny v oblasti vzdelávania či zlepšenie postavenia a finančného ohodnotenia učiteľov.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.