Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
09.10.2020, 20:00

Víkendové politické diskusie: Heger s Ficom v RTVS, Šeliga so Sakovou na Markíze

Prinášame prehľad hostí a tém víkendových politických diskusií.

Víkendové politické diskusie: Heger s Ficom v RTVS, Šeliga so Sakovou na Markíze
Zdroj: Archív HN

Hlavnými témami víkendových politických diskusií budú najmä aktuálny stav šírenia ochorenia Covid-19 na Slovensku a dosahy koronakrízy na slovenskú ekonomiku, ale tiež plány na čerpanie miliárd eur z Európskej únie.

Hosťami Sobotných dialógov, ktoré odvysiela Rádio Slovensko naživo v sobotu od 12:11, budú poslanci a členovia parlamentného výboru pre zdravotníctvo Monika Kavecká (OĽaNO) a Richard Raši (Hlas-SD).

Moderátorka Marta Jančkárová bude so svojimi hosťami diskutovať o pripravenosti nášho zdravotníctva na zvýšený nárast ochorenia Covid-19, o možnosti sprísňovania opatrení a tiež o rozsahu testovacích kapacít a dohľadávaní kontaktov.

Minister financií Eduard Heger (OĽaNO) a predseda strany Smer-SD Robert Fico sa stretnú v nedeľnej relácii O 5 minút 12, ktorú vysiela Jednotka od 11:55.

Témami budú dosah koronakrízy na slovenskú ekonomiku a možnosti jej oživenia a plán vlády na čerpanie prostriedkov z Fondu obnovy EÚ. Reláciu moderuje Marek Makara.

Nedeľné Na telo ponúkne duel medzi podpredsedom parlamentu Jurajom Šeligom (Za ľudí) a exministerkou vnútra Denisou Sakovou (Hlas-SD).

Moderátor Michal Kovačič sa politikov bude pýtať, ktorý z kandidátov by mal obsadiť post generálneho prokurátora aj ako bude prebiehať  výber nového policajného prezidenta. S oboma hosťami rozoberie aj tento týždeň predstavený plán obnovy a využitie miliardy eur z Európskej únie.

Do relácie V politike, ktorú vysiela naživo TA3 v nedeľu od 11:00, prijali pozvanie predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina), minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ján Mičovský (OĽaNO), poslanec Richard Takáč (Smer-SD), a analytik Ján Baránek z agentúry Polis Slovakia.

Moderátor Norbert Dolinský sa bude so svojimi hosťami venovať reformnému plánu obnovy, vplyvu koronakrízy na ekonomiku a tiež pomoci v oblasti kultúry. Ďalšou témou reácie bude štrajková pohotovosť časti farmárov a pomoc agropotravinárskemu sektoru.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.