Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
22.10.2020, 08:25

Netflixu pribudlo menej predplatiteľov, ako sa čakalo

Spôsobila to rastúca konkurencia na poli streamovacích služieb.

Netflixu pribudlo menej predplatiteľov, ako sa čakalo
Zdroj: CNBC

Nárast počtu predplatiteľov americkej internetovej televízie Netflix predstavoval v treťom štvrťroku 2,2 milióna. Tento výsledok výrazne zaostal za očakávaním. Spôsobila to rastúca konkurencia na poli streamovacích služieb aj návrat živých športových prenosov na televízne obrazovky.

Čistý zisk spoločnosti v treťom štvrťroku medziročne stúpol o 19 percent na 790 miliónov dolárov. Tržby v treťom kvartáli prekonali očakávania a zvýšili sa o 22,7 percenta na 6,44 miliardy dolárov.

Firma uviedla, že počas štvrťroka do 30. septembra získala globálne 2,2 milióna predplatiteľov, zatiaľ čo analytici oslovení spoločností Refinitiv predpokladali rast o 3,4 milióna.

​Netflix varoval investorov, že trend náhleho rastu počtu nových predplatiteľov bude v druhej polovici roka slabnúť vzhľadom na uvoľňovanie koronavírusových reštrikcií. To sa však môže zmeniť vzhľadom na silnejúcu druhú vlnu a chladnejšie počasie, pre ktoré trávia ľudia viacej času doma.

Akcie Netflixu na zverejnenie štvrťročných hospodárskych výsledkov reagovali po ukončení obchodovania poklesom o šesť percent.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.