Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
11.12.2020, 12:55

Joe Biden a Kamala Harris sa stali osobnosťou roka časopisu Time

Prestížny titul Osobnosť roka získali novozvolený americký prezident a jeho viceprezidentka.

Joe Biden a Kamala Harris sa stali osobnosťou roka časopisu Time
Zdroj: Time / Joe Biden a Kamala Harris

Novozvolený americký prezident Joe Biden a jeho viceprezidentka Kamala Harris získali prestížny titul Osobnosť roka udeľovaný americkým časopisom Time.

Dvojicu editori magazínu vybrali z užšieho zoznamu finalistov, medzi ktorými sa nachádzali aj popredný americký odborník na infekčné choroby Anthony Fauci, medzinárodné hnutie proti rasizmu a úradujúci americký prezident Donald Trump, ktorého Biden porazil v novembrových voľbách.

Na obálke časopisu Time sa tak objaví fotografia prezidenta Bidena (78) a viceprezidentky Harris (56) s podtitulom "Zmena amerického príbehu".

Zdroj: Time / Joe Biden a Kamala Harris

Všetky štáty USA vyhlásili tento týždeň výsledky prezidentských volieb, čím potvrdili víťazstvo demokrata Bidena nad republikánom Trumpom v hlasovaní z 3. novembra v pomere 306 ku 232 voliteľským hlasom. Trump odmietol výsledky volieb a svoju prehru uznať.

Time s ústredím v New Yorku vymenúva každoročne osobu alebo myšlienku, ktorá najviac ovplyvnila spravodajstvo a svetové dianie za uplynulý rok, a to v dobrom alebo zlom. Vlani sa osobnosťou roka časopisu Time stala švédska klimatická aktivistka Greta Thunbergová, Trump bol na prednej obálke časopisu v roku 2016.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.