Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
17.01.2021, 18:35 Aktualizované dňa 18.01.2021 o 09:35

Jana Kirschner naspievala titulnú pieseň k seriálu Slovania (video)

Seriálová novinka televízie Joj bude mať premiéru na jar tohto roka.

Jana Kirschner naspievala titulnú pieseň k seriálu Slovania (video)
Zdroj: YouTube Jany Kirschner

Televízia Joj uvedie na jar tohto roka dlho očakávaný výpravný historický seriál Slovania. Titulnú pieseň naspievala Jana Kirschner v spolupráci so spevákom rusínskych ľudových piesní Štefanom Štecom. Speváčka dnes zverejnila na svojom YouTube kanáli video piesne „Láska neumiera“:

Výpravný seriál Slovania je fiktívnou rekonštrukciou historického obdobia, na ktorej medzinárodní tvorcovia spolupracovali so špecialistami na raný stredovek. Odohráva sa v 7. storočí nášho letopočtu v Karpatskej kotline v čase pred spojením slovanských kmeňov, pre ktoré znamená príchod plieniacich kočovných kmeňov Avarov začiatok boja o prežitie.

Dve hlavné dejové línie rozprávajú príbehy nenávisti a bojovnosti, ale aj sily lásky a odvahy. Dej je pretkaný fantazijnými a nadprirodzenými prvkami, motívmi slovenskej a ukrajinskej ľudovej slovesnosti, ktoré sú zachytené v poverách, piesňach, povestiach a rozprávkach.

Dvanásťdielny seriál je najnákladnejším projektom televízie Joj. Nakrúcal sa na severozápade Ukrajiny v Žytomyrskej oblasti neďaleko hlavného mesta Kyjev. "Televízia JOJ pripravila v tejto sezóne pre svojich divákov vôbec najväčšiu seriálovú udalosť, keď sa po rokoch príprav na obrazovkách uvedenia dočká prvý veľkovýpravný seriál Slovania. Ešte donedávna mnohí neverili, že sa v slovenských podmienkach dá takto veľký projekt realizovať, som tak o to radšej, že sme našli skvelých partnerov, s ktorými sme tieto presvedčenia dokázali poprieť," uviedol na facebooku riaditeľ televízie Joj Marcel Grega.

Zdroj: Wandal production

​Slovania sú druhým spoločným projektom režiséra Petra Bebjaka, producentky Wandy Adamík Hrycovej a kameramana Martina Žiarana. Prvým bola mimoriadne úspešná Čiara, ktorá získala množstvo ocenení na prestížnych medzinárodných festivaloch a v kinách lámala rekordy návštevnosti.

V seriáli mali okrem Petra Bebjaka v rukách režisérsku taktovku aj Michal Blaško (Za sklom, Rex) a Serhii Sanin. Pod scenárom sú podpísaní Veronika Kolejáková (ZOO, Divoké kone), Jozef Koleják (Nový život, Ministri), Ján Luterán (Ministri, ZOO). Divákom sa predstavia známi slovenskí herci ako Tomáš Maštalír, Zuzana Fialová, Juraj Loj, Richard Autner, Dušan Cinkota, Michal Režný či Andrej Hryc.

Zdroj: TV JOJ

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.