Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
17.02.2021, 15:00

SND pripravuje nový podcast, novinovú prílohu i komunikačný semafor

Chce tak vytvoriť ďalšiu formu kontaktu s divákmi v pandemickom období.

SND pripravuje nový podcast, novinovú prílohu i komunikačný semafor
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Slovenské národné divadlo odštartuje v marci nový kanál podcastov. Chce tak vytvoriť ďalšiu formu kontaktu s divákmi a divadelnými fanúšikmi v pandemickom období. Informoval o tom generálny riaditeľ SND Matej Drlička. Avizoval tiež, že SND bude o svojej činnosti informovať aj prostredníctvom pravidelnej prílohy celoslovenského denníka.

"Národné divadlo totiž patrí divákom rovnako v Hnúšti ako v Žiline alebo v Bratislave," uviedol šéf prvej divadelnej scény. Predstavenia SND si bude naďalej možné pozrieť online, divadlo s divákmi ostáva v kontakte i prostredníctvom portálu navstevnik.online.

Vzhľadom na to, že inštitúcia v súčasnosti prechádza ekonomickou i organizačno-personálnou transformáciou, ďalšia novinka SND by mala byť pomôckou zorientovať sa, v akom štádiu je príprava na plnohodnotnú umeleckú prevádzku.

"Pripravili sme komunikačný semafor, rozdelili sme čas transformácie na tri farebne odlíšené fázy (červenú, oranžovú, zelenú), aby sme sa spoločne lepšie vedeli orientovať v tom, čím SND práve prechádza," vysvetlil riaditeľ.

Drlička oficiálne nastúpil do čela SND 5. januára 2021, uspel v jesennom výberovom konaní. Po prevzatí mandátu upozornil, že prvé tri mesiace bude obdobie prijímania opatrení pre nastavenie finančnej stabilizácie, divadlo v súčasnosti pripravuje hracie plány i návrhy na doplnenie aktuálneho kontraktu s Ministerstvom kultúry SR, ktoré by umožnili rozšíriť hrací plán aj o premiéry. V divadle funguje systém interného testovania, ktoré má postupne plnohodnotne obnoviť činnosť umeleckých súborov priamo v priestoroch SND.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.