Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
02.03.2021, 11:10

RTVS prináša nový formát Správy bez kravaty. Aktuálne informácie podá odľahčenou formou

Súčasťou relácie budú aj rozhovory s influencermi či príspevky od divákov.

RTVS prináša nový formát Správy bez kravaty. Aktuálne informácie podá odľahčenou formou
Zdroj: RTVS / Správy bez kravaty

RTVS prináša nový spravodajský formát, ktorý sa na dianie doma i vo svete pozrie odľahčenou formou. Správy bez kravaty s moderátormi Danielou Simanovou a Viliamom Hauzerom sa objavia na obrazovke Jednotky prvýkrát v piatok 5. marca o 22:05 hod.

Pozitívny pohľad na podstatné informácie z domova i zo sveta dostane priestor v novej spravodajskej relácii RTVS. V Správach bez kravaty sa nebudú objavovať náročné spravodajské témy, analýzy ani politika, prioritne sa budú venovať zaujímavým témam z oblasti vedy, techniky, prírody, kultúry, histórie či vesmíru. Trinásťminútové vysielanie prinesie okrem dôležitých informácií, príspevkov z práce záchranárov, hasičov či polície aj zaujímavého hosťa, ktorý predstaví odbornú či inú aktuálnu tému jednoducho a zrozumiteľne. Súčasťou relácie budú aj rozhovory s influencermi či príspevky od divákov.

„Som veľmi rád, že v tomto neľahkom období, ktoré všetci aktuálne prežívame, môžeme divákov RTVS potešiť takýmto formátom. Naším cieľom nie je predstaviť svet v ružovejších farbách vzdialených od reality. Práve naopak. V „dobe kovidovej“ sme možno trochu pozabudli, že svet nie je len čierny ani čiernobiely a aj v týchto ťažkých časoch sa okolo nás deje veľa príjemného a láskavého, čo vzhľadom na vážnosť priebehu pandémie nenachádza miesto v klasických spravodajských formátoch. V relácii Správy bez kravaty si to budeme všímať. Zároveň by sme boli radi, keby nám naši diváci posielali svoje videá, ktoré radi v relácii odvysielame,“ uviedol riaditeľ sekcie spravodajstva RTVS Vahram Chuguryan.

Zdroj: RTVS / Správy bez kravaty

​Správy bez kravaty prinesie Jednotka RTVS v týždennej periodicite, každý piatok večer po 22. hodine. Reláciou budú divákom sprevádzať moderátori spravodajstva Daniela Simanová a Viliam Hauzer. „Záplavu negatívnych, vážnych a smutných tém je potrebné vyvážiť. Správy bez kravaty nemajú divákov rozladiť, ale práve naopak – pozitívne ich naladiť,“ hovorí tímlíder zahraničného spravodajstva a moderátor Viliam Hauzer. „Divákov chceme motivovať k tomu, že aj sami môžu prispieť k zlepšeniu spoločenskej nálady. Každý z nás, minimálne svojim pozitívnym postojom, môže priniesť do spoločnosti určitú dávku dobrej energie,“ dodáva moderátorka relácie Daniela Simanová.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.