Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
13.04.2021, 15:30

Šéfka ŠÚKL bude hostkou v Silnej zostave. Témou diskusie bude očkovanie

Panelovú diskusiu Silná zostava odvysiela Jednotka vo štvrtok 15. apríla.

Šéfka ŠÚKL bude hostkou v Silnej zostave. Témou diskusie bude očkovanie
Zdroj: RTVS / Moderátorka Silnej zostavy Veronika Cifrová Ostrihoňová

V panelovej diskusnej relácii Silná zostava privíta 15. apríla moderátorka Veronika Cifrová Ostrihoňová riaditeľku Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) Zuzanu Baťovú, sociálnu psychologičku Barbaru Lášticovú a stálu hostku – komičku Simonu Salátovú.

Témou diskusie bude vakcinácia proti covidu-19. Hoci záujem o očkovanie rastie, mnohí ľudia však stále nevedia, kedy a čím budú zaočkovaní. Systém prihlasovania neustále zlyháva, nedávno umožnil aj predbiehanie. Pochybnosti okolo vakcíny AstraZeneca neutíchajú, my ňou však očkujeme naďalej. Je naozaj bezpečná? A ruská vakcína Sputnik? Prečo niektorí ľudia dôverujú viac ruskému Sputniku než európskej vakcíne AstraZeneca?  Po vyše mesiaci stále nie je jasné, či je bezpečná, napriek tomu jej značná časť verejnosti dôveruje.

Aj na tieto otázky budú odpovedať hostky Silnej zostavy na Jednotke naživo vo štvrtok 15. apríla o 21.30 hod.

Aktuálne sú témou v spoločnosti aj médiách vyjadrenia ministra financií a expremiéra Igora Matoviča (OĽaNO) voči vedcom v súvislosti s neregistrovanou vakcínou Sputnik V. Výroky za neprimerané a nesprávne označila aj prezidentka Zuzana Čaputová. Pripomenula, že nesúhlasí s tým, aby téma vakcíny Sputnik V rozdeľovala krajinu. Hlava štátu sa vedcov a vedeckých inštitúcií zastala a vyjadrila im plnú podporu. V pondelok navštívila Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) aj Biomedicínske centrum Slovenskej akadémie vied (SAV).

Zdroj: TASR/Martin Baumann

​Téma očkovania už v Silnej zostave rezonovala pred mesiacom, keď bola hostkou relácie Dominika Cibulková, ktorá pro prednostnom zaočkovaní mimo poradia strávila s rodinou dovolenku na Maldivách. Relácia sa venovala cestovaniu do zahraničia v čase korony, ktoré bolo po lockdowne povolené, hoci doma platil zákaz vychádzania po 20:00 hod aj zákaz prekročenia hraníc okresu.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.