Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
20.05.2021, 12:30

Citronáda je moja nová liga zábavy, hovorí o novej talkshow Richard Lintner

Bývalý hokejista Richard Lintner sa počas šampionátu bude divákom prihovárať ako moderátor talkshow Citronáda.

Citronáda je moja nová liga zábavy, hovorí o novej talkshow Richard Lintner
Zdroj: MediaJet

Počas majstrovstiev sveta v hokeji má v RTVS premiéru talkshow Citronáda, ktorá sa na obrazovkách Jednotky objaví počas šampionátu v piatich živých prenosoch . Ako projekt vznikol, hovorí jeho moderátor, autor námetu a producent, bývalý hokejista Richard Lintner.

Ako vznikla myšlienka talkshow?

Nápad vznikol pred dvomi rokmi. Bolo v čase príprav založenia spoločnosti MediaJet. Začali sme uvažovať o spolupráci k majstrovstvám sveta v hokeji, ktoré sa konali práve na Slovensku. Vtedy vznikla idea priniesť na televízne obrazovky originálny formát, ktorý by bol súčasťou vysielania šampionátu. Obsah by však netvoril novinár – laik, ale odborník – športovec, ktorý si všetky situácie zažil na vlastnej koži.

Zámerom bolo odkloniť sa od klasického nastavenia, v ktorom otázky kladie športový novinár športovcovi, ktorý sa športom živí (alebo živil). Otvoriť priestor pre diskusiu, kde odznejú názory športovcov, ale aj nešportovcov k tak silnému fenoménu akým šport je. Zároveň sme chceli tému uchopiť zábavnejšie. Ja som bol aktívny hokejista, bol som manažér, bol som riaditeľ ligy, to znamená, že šport som aktívne robil a myslím si, že prišiel čas, kedy môžem o športe reálne rozprávať (úsmev). Po hokejovej lige je teraz Citronáda moja nová liga zábavy.

Čo bude obsahom relácie?

Talkshow Citronáda budeme vysielať naživo po skončení zápasu. Bude mať tak aktualizačný moment. V prvom rade budeme reagovať na výsledky zápasu slovenskej reprezentácie. K tomu budú adekvátne vyberaní hostia, väčšinou hokejové osobnosti, ktoré majú čo povedať k téme hokeja doplnení hosťom, ktorý nie je primárne z hokejového prostredia, ale hokej má rád a prinesie iný, fanúšikovský pohľad na vec. Pôjde o známych ľudí z kultúry, umenia či šoubiznisu, ktorí nie sú bezprostredne spätí s hokejom a my to prepojenie odhalíme a prinesieme zaujímavú informáciu pre diváka.

Kto bude prvým hosťom?

Prvými hosťami budú bratia Marián a Marcel Hossovci a spevák Lukáš Adamec, ktorý je spolu s Tomim Okresom tvorcom titulnej piesne k Citronáde. Pieseň Život je boj je už v éteri, ale počas prvej Citronády, v piatok 21. mája, predstavíme aj videoklip, v ktorom som si zaspieval a zatancoval (úsmev).

Prečo ste si zvolili ako prvých hostí bratov Hossovcov?

Sú bratia, bývalí hokejisti, obaja hrali v útoku. A v tom to je, ich útoky sú rozdielne. To chceme ukázať práve v kontexte s odohratým zápasom, ako sú rozdielni a vidieť to v priamom prenose, je podľa mňa práve jedna z tých najúdernejších vecí, ktorú sme veľmi radi zaradili do prvého dielu. Zároveň sú obidvaja moji kamaráti, s ktorými som vyrastal. Prepojenie je tam o to autentickejšie.

Čo bolo pre vás náročné pri tejto relácii?

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 51% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.