Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
20.07.2016, 13:25

Český hajtman zrejme roky využíval fiktívnu hovorkyňu

Za hovorkyňou Michala Haška, nejestvujúcou Luciou Proutníkovou, sa zrejme roky skrývala kontroverzná lobistka Jana Mrencová.

Český hajtman zrejme roky využíval fiktívnu hovorkyňu

Samotná Mrencová však odmietla, že by sa vydávala za Proutníkovú. To máte skutočne mylné informácie. Ja politiku nerobím, citovali médiá jej slová.

K lobistke, ktorú súd v západočeskom Chebe v apríli neprávoplatne odsúdil na podmienečný trest za to, že ponúkala ovplyvňovanie novinárov za úplatok, sa nehlási ani Michal Hašek. Ten si však u lobistkinho partnera objednal pred krajskými voľbami marketingové služby za 400-tisíc českých korún z verejných financií.

„Firma, v ktorej figuruje alebo figurovala pani Mrencová, myslím v minulosti robila nejaké mediálne školenia smerom k úradníkom,“ povedal Hašek s tým, že ju takmer nepozná. Hajtman podľa vlastných slov nepozná ani Luciu Proutníkovú, ktorá za neho hovorila v médiách niekoľko rokov, a vôbec netuší, kto to je. V histórii sa stáva, že sa objavujú určité podvrhy, dodal k tomu Hašek.

Hovorkyňa Juhomoravského kraja Eliška Holešinská Windová však pripustila, že s Mrencovou v minulosti komunikovala v súvislosti s tlačovými správami. V telefonáte pre Rádio Impuls naopak tvrdila, že ani ona Luciu Proutníkovú nepozná a nikdy nevidela.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.