Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
15.08.2016, 19:09

Televízia Markíza sa nebude šíriť terestriálne. S Towercomom sa nedohodla

Vysielanie prostredníctvom terestriálu ukončí koncom tohto roka.

Televízia Markíza sa nebude šíriť terestriálne. S Towercomom sa nedohodla
Zdroj: archív Hnonline.sk

Zmluvu so spoločnosťou Towercom, ktorý je prevádzkovateľom celoplošného terestriálneho vysielania na Slovensku, mala Markíza do konca roka. Podľa informácií Stratégií sa rozhovory o novej zmluve ťahali niekoľko mesiacov. Výsledkom je, že sa Markíza rozhodla svoje televízie: Markíza, Doma a Dajto šíriť celoplošne terestriálne iba do konca tohto roka. Svoje rozhodnutie odôvodnila médiám v tlačovej správe nasledovne:  "nasledujeme medzinárodné štandardy v televíznom vysielaní a pokračujeme v trende skvalitňovania poskytovaných služieb divákom."  Televízia chce v budúcnosti vysielanie orientovať na "satelitný, káblový a IP TV príjem, ktoré umožňujú nielen sledovať televízne stanice v HD kvalite, ale zaisťuje aj prístup k Hbb TV, rôznym preview a archívnym záznamom a poskytuje aj množstvo ďalších služieb".

Minulý rok v máji Markíza ukončila šírenie svoje stanice Dajto prostredníctvom terestriálnych DVB-T vysielačov na celom Slovensku. Neskôr v septembri toho istého roku Markíza stanicu Dajto do DVB-T opäť zaradila. Ďalší spor Markízy s Towecomom sa odohral tohto roka, keď televízia vypla šírenie staníc Dajto a Doma na satelite Astra v štandardnej SD kvalite. Towercom, ktorý mal tieto stanice v ponuke svojej platenej Plustelky, o ne prišiel úplne. V ponuke zostala iba stanica Markíza.

Koncom minulého roka podpísal Towecom zmluvu so skupinou JOJ Group (MAC TV), ktorá platí do roku 2021.

Od júna tohto roka Towercom oznámil modernizáciu prechod na modernejšie vysielanie DVB-T2, ktoré zavádzal postupne, počas celého leta. Ukončiť by sa malo k 1. septembru.

Stratégie oslovili spoločnosť Towercom, prinesieme podrobnejšie informácie.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.