Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
22.09.2016, 13:36

Šéf Markízy: Musíte zarobiť viac peňazí, ako miniete

Matthias Settele hodnotí svoje trojročné pôsobenie vo funkcii.

Šéf Markízy: Musíte zarobiť viac peňazí, ako miniete
Zdroj: TV Markíza

Markíza na svojej stránke v internetovej relácii Tvárou v tvár uverejnila rozhovor s generálnym riaditeľom skupiny Markíza Matthiasom Settelem. Šéf televízie v ňom hodnotí svoje trojročné pôsobenie vo funkcii: "Bolo to veľmi úspešné obdobie. Keď som pred tromi rokmi prišiel, boli ste v krízovom režime. Teraz sme silná, výnosná a prosperujúca spoločnosť, ktorá prináša mnohé nápady, ale tiež má aj dobré obchodné výsledky. Oboje musí kráčať ruka v ruke."

Na otázku redaktorky, aká bola jeho najväčšia výzva, šéf Markízy odpovedal nasledovne: "Markíza je postavená na dobrých základoch, máme výbornú značku a fantastický tím. Veľa ľudí tu pracuje dlho. Sú lojálni a prinášajú skvelé nápady a čo je dôležité, majú vášeň pre televíziu. Úlohou manažmentu je, aby nastavil rámec, čo možno v minulosti nebolo v poriadku."

Šéf Markízy hovoril aj o tom,že v biznise musíte zarobiť viac peňazí ako miniete. Vtedy vytvárate zisk. Ak miniete viac ako zarobíte, vtedy vytvárate stratu. Je to veľmi jednoduché. Pre televíziu je podľa Setteleho nevyhnutné  nastaviť dobre štruktúru a urobiť dobré rozhodnutia, čo predtým chýbalo. Preto sa na kľúčových pozíciách vymenila časť manažmentu. Šéf Markízy pochválil tím televízie o ktorom si myslí, že je skvelý. A poznamenal aj:  "Keď má dobrý manažment, podáva fantastické výkony."

Pozrite si celé video, ktoré uverejnila na svojej stránke televízia Markíza:

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.