Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
25.10.2016, 15:22

Už dnes mimoriadne zasadne Rada RTVS. Dôvodom sú sms-ky šéfa spravodajstva Lukáša Dika a poslanca Gábora Grendela

Už dnes mimoriadne zasadne Rada RTVS. Dôvodom sú sms-ky šéfa spravodajstva Lukáša Dika a poslanca Gábora Grendela

Na mimoriadnom zasadnutí má Rada Rozhlasu a televízie Slovenska v pláne prerokovávať jeden bod, ktorý sa týka údajného porušenia zákona o Rozhlase a televízii Slovenska a Štatútu programových pracovníkov a spolupracovníkov Rozhlasu a televízie Slovenska. To sa týka najmä povinnosti RTVS poskytovať nestranné, overené, neskreslené, aktuálne, zrozumiteľné a vo svojom celku vyvážené a pluralitné informácie.

Druhý dôvod v pozvánke sa týka povinnosti programových pracovníkov a spolupracovníkov RTVS, podľa ktorej nemôžu zámerne prispôsobovať obsah programu alebo príspevku v prospech určitej záujmovej skupiny.

Z programu mimoriadneho zasadania Rady RTVS je zrejmé, že Rada sa na svojom zasadnutí bude venovať zverejnenou sms-kovou a mailovou komunikáciou, ktorá sa údajne uskutočnila medzi opozičným poslancom Gáborom Grendelom (OĽaNO-NOVA) a viacerými slovenskými novinármi, vrátane šéfa spravodajstva verejnoprávnej televízie - Lukáša Dika a ďalších troch zamestnancov RTVS.

Na vzniknutú situáciu reagovala pre médiá ešte minulý týždeň hovorkyňa televízie Dominika Šulková: "RTVS už interne podnikla v tejto veci všetky kroky podľa Štatútu programových pracovníkov a spolupracovníkov RTVS, keďže táto diskreditácia sa týka štyroch zamestnancov RTVS. Rovnako prebiehajú právne analýzy, na základe ktorých sa rozhodne o ďalšom postupe."

Napriek tomu, že zatiaľ nikto nepotvrdil pravdivosť komunikácie medzi Grendelom a Dikom, prípadne ďalšími zamestnancami verejnoprávnej televízie, nikto ju ani nespochybnil.

Zajtrajšie zasadnutie Rady RTVS je mimoriadne. Mimoriadne zasadnutie Rady RTVS sa zvolá vtedy, ak ho o to požiadajú minimálne traja jej členovia, čo sa tak podľa slov tajomníka Rady RTVS Antona Mozoláka stalo.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.