02.11.2016, 19:32

RTVS začala oslavovať. Prinášame prehľad relácií k 60. výročiu televízie

Pozrite si aj prvé vysielanie televízneho štúdia Bratislava z roku 1956.

RTVS začala oslavovať. Prinášame prehľad relácií k 60. výročiu televízie
Zdroj: RTVS

Pred 60 rokmi, 3. novembra 1956, sa začalo pravidelné vysielanie bratislavského štúdia vtedajšej Československej televízie. RTVS vysiela na Jednotke programy k výročiu počas celej jesene. Od polnoci z 2. na 3. septembra má však pripravené aj špeciálne relácie.

"Už v najbližších dňoch - v nedeľu 13. novembra a v pondelok 14. novembra, odvysielame Galavečery 90/60," hovorí Juraj Kadáš, PR manažér RTVS. Počas novembra nebudú chýbať na Jednotke ani ďalšie premiéry RTVS koprodukčných filmov.

"Na Dvojke vyvrcholí v nedeľu 6. novembra o 18:30 náš jesenný „maratón“ najobľúbenejších večerníčkových seriálov, ktorý uzatvorí Jurošík výnimočne aj s hlásateľskými vstupmi Ady Strakovej," dopĺňa Kadáš.

V stredu 2. novembra o 20:15 si na Dvojke budú môcť diváci pomyselne zalistovať v televíznej encyklopédii s názvom Televízia od A po Z. Bezmála štvorhodinovým programom budú divákov sprevádzať Gabriela Pirošková a humoristický tandem Miroslav Noga – Štefan Skrúcaný.

Hneď potom, s úderom polnoci, budú môcť televízni priaznivci sledovať 90-minútový špeciál retro šou Noc v archíve naživo. "Už názov predznamenáva, že obľúbenú reláciu budú môcť diváci sledovať po prvýkrát v priamom prenose," vraví Kadáš. Archívni bádatelia Mikuláš Michelčík a Radoslav Kuric privítajú v štúdiu aj hudobných hostí a archívna hlásateľka Lucia Jelčová bude v priamom kontakte s divákmi, ktorí jej budú môcť zatelefonovať, akú ukážku z bohatého archívu si prajú uvidieť počas vysielania na obrazovke.

Vo štvrtok 3. novembra od rána až do večera čakajú divákov Návraty a stretnutia. Predpoludním od 9:35 začnú legendárne programy pre deti a mládež, od 11:50 bude vysielanie pokračovať kultovými reláciami Slovenskej televízie. Súčasťou programu budú rozhovory Gabriely Piroškovej s televíznymi tvorcami. Jednotlivé programy uvedú hlásateľské legendy Ada Straková, Nora Beňačková, Soňa Müllerová a Miloš Bubán.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.