Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
22.11.2016, 14:16

Trump sa hnevá na NBC. Jeho parodovanie vraj nebolo vyvážené

Satirická relácia Saturday Night Live, ktorá sa v Spojených štátoch vysiela už viac ako 40 rokov, parodovala vo svojej poslednej časti Donalda Trumpa.

Trump sa hnevá na NBC. Jeho parodovanie vraj nebolo vyvážené
Zdroj: Youtube: Saturday Night Live

Budúcemu prezidentovi najväčšej ekonomiky sveta sa však satira príliš nepozdávala. K "protipalbe" tak využil svoj obľúbený prostriedok – účet na Twitteri, prostredníctvom ktorého si posťažoval na údajnú silnú zaujatosť voči svojej osobe.

Trump si podobne posťažoval na absenciu vyváženosti, podľa ktorej by mali obaja kandidáti dostávať v médiách rovnaký priestor. Politický nováčik tak pravdepodobne počíta s tým, že ak bude niekde parodovaný on, mala by byť ekvivalentný čas zosmiešňovaná aj Hillary Clintonová.

Zdroj: Twitter

​Pravidlo vyváženosti však platí len v období pred voľbami. Po voľbách už majú zámorské médiá voľné ruky.

Web CNN poznamenal, že si Donald Trump pred rokom v relácii Saturday Night Live sám zahral. Na Twitteri potom uviedol, že sa jedná o skvelú šou. Vďaka pravidlu vyváženosti potom na stanici NBC dostali rovnaký čas aj vtedajší Trumpovi súperi John Kasich a Mike Huckabee.

Zdroj: Twitter

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.