Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
17.12.2016, 12:02

Titulky, ktoré vyhlásili boj politikom

Prvá strana periodika je kľúčová. Musí predávať - a súčasne držať žurnalistický bontón.

Titulky, ktoré vyhlásili boj politikom

Ostatný týždeň priniesol na titulkách dvoch slovenských periodík zaujímavý súzvuk. Ako Plus 7 dní tak i .týždeň venovali najdôležitejšiu stranu tlačeného vydania politikom. A nešetrili ich.

Netvor 

Plus 7 dní je dlhodobo najčítanejší slovenský týždenník, za posledný meraný mesiac október vykázal podľa ABC SR priemerne 115 880 predaných kusov. Titulku aktuálneho vydania venoval predsedovi parlamentu Andrejovi Dankovi a kauze, v ktorej mal líder SNS fyzicky napadnúť svoju expriateľku.

Politik má na titulke upravenú tvár, ktorú lemuje nápis „Obeť alebo tyran?“ „Na túto titulku máme len pozitívne ohlasy,“ hovorí šéfredaktorka Nancy Závodská. No už na vlastnej facebookovej stránke sa nachádza mnoho reakcií, ktoré spracovanie otvorene kritizujú.

Minister bez hlavy

Časopis .týždeň vydavateľstva W Press venoval prvú stranu kauze ministra zahraničia Miroslava Lajčáka, na ktorú upozornila bývalá zamestnankyňa ministerstva Zuzana Hlávková.

Námet čerpal z dnes už ikonického biblického príbehu súboja Dávida proti Goliášovi, konkrétne diela flámskeho maliara Jacoba van Oosta.

Zdroj: Jacob van Oost

​.týždeň získava vďaka práci kreatívneho riaditeľa Róberta Csereho, jeho tímu a ilustrátorky Natálie Ložekovej v oblasti fotožurnalizmu mnohé medzinárodné ocenenia.

Časopis za posledný meraný mesiac (október, prieskum ABC SR) predával priemerne 8 813 kusov týždenne. Aj tomu sa v rámci posledného vydania podarilo vzbudiť polemickú diskusiu. 

Cieľ

Tlak na vyšetrenie káuz verejných činiteľov a predkladanie dôkazov je misiou každého relevantného periodika.

Obe titulky nepochybne zaujali a rozvírili verejnú diskusiu. Otázkou však zostáva, kde je hranica boja proti bezpráviu a kde už prebieha boj o vlastný biznis. Je to veľmi tenký ľad.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.