Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
18.01.2017, 15:21

Horná Dolná expanduje do Maďarska. Takto budú vyzerať Brmbalík, štamgasti či starosta v maďarskej verzii

Najúspešnejší slovenský komediálny seriál kúpila stanica RTL Klub. Bude sa volať A mi kis faluk (Naša malá dedinka).

Horná Dolná expanduje do Maďarska. Takto budú vyzerať Brmbalík, štamgasti či starosta v maďarskej verzii
Zdroj: RTL Klub

Úspech pôvodného seriálu televízie Markíza Horná Dolná už prerástol hranice Slovenska. Čoskoro sa totiž na bláznivých príbehoch z rázovitej dedinky budú zabávať aj diváci v Maďarsku. Stanica RTL Klub sa rozhodla nakrútiť vlastnú verziu, ktorá bude mať premiéru 2. februára. Informovala o tom televízia Markíza na svojom webe.

Maďarská adaptácia sa vyrába na základe licencie. Ide o štandardný model, kedy nová verzia vzniká na základe tzv. biblie a adaptácie pôvodných scenárov pri zohľadnení miestnych špecifík. Projekt dostal názov A mi kis faluk (Naša malá dedinka).

V seriáli zostanú všetky známe postavičky - Ďuro Brmbalík, Erika, krčmárka Tereza, Lacko, štamgasti, farár či doktor. Stvárnia ich známi maďarskí herci na čele s Imre Csujom, ktorý stvárni starostu dedinky Pajkaszeg.

Starosta maďarskej Hornej Dolnej (Imre Csuja) v opatere doktora (Gábor Reviczky):

Zdroj: TV Markíza

​Ďuro Brmbalík nemá Rapidečku, ale meno Ďuro mu zostalo. Toto je Guyri:

Zdroj: RTL Klub

Štamgasti z Pajkaszegu:

Zdroj: RTL Klub

​Komediálny seriál z prostredia slovenskej dediny vysiela televízia Markíza od 6. januára 2015. Fenomén Horná Dolná spôsobil od uvedenia na obrazovky doslova divácky ošiaľ.

Seriál priniesol popularitu aj dovtedy pomerne neznámym hercom - Dano Heriban získal v diváckej ankete Osobnosť televíznej obrazovky titul roka medzi hercami, Zuzana Šebová medzi herečkami a  Michal Kubovčík bol ocenený špeciálnou cenou týždenníka Život.

Ústredná pieseň k seriálu pochádza od Marcela Buntaja a Petra Hrivňáka alias „Kuka“, ktorý ju nahral v inštrumentálnom sprievode svojej kapely Horkýže Slíže.

Najúspešnejší pôvodný seriál posledných rokov sa na obrazovkách televízie Markíza stal v oboch hlavných cieľových skupinách divákov nielen suverénne najsledovanejším programom dňa, ale aj celej televíznej sezóny. V rámci domácich seriálových počinov bol vyhodnotený za jeden z historicky najsledovanejších seriálov v ére Slovenskej republiky.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.