Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
31.01.2017, 15:36

Portál Penty Aktuálne.sk nekončí, zafektívňuje sa jeho fungovanie

Zmeny sa dejú v týchto dňoch.

Portál Penty Aktuálne.sk  nekončí, zafektívňuje sa jeho fungovanie
Zdroj: Aktuálne.sk
Stratégie.sk pred niekoľkými dňami priniesli informáciu o tom, že sa  News and Media Holding rozhodla pre ukončenie spravodajského portálu Aktuálne.sk. Vydavateľstvo NMH dnes upresnilo informácie, hovoriace o možnom konci webu Aktuálne.sk, reakciu si môžete prečítať tu.

Podľa oficiálne nepotvrdenej informácie Stratégií sa má portál dočasne síce zachovať, ale v maximálne jednoduchej a utlmenej podobe bez autorských materiálov redakcie. V týchto dňoch končí aj časť redakcie portálu. 

Aktuálne.sk  dnes patrí mediálnemu domu News and Media Holding. V máji 2013, viac než rok predtým ako finančná skupina Penta vstúpila na mediálny trh a  kúpila Spoločnosť 7 plus (dnes News and Media Holding), kúpila "Pluska" Centrum Holdings. Centrum Holdings bolo prevádzkovateľom online portálov Centrum.sk a Atlas.sk, pod ktorý patrili aj ďalšie menšie portály ako Aktuálne.sk, ale aj Mapy.sk, Wanda.sk, Žena.sk, Pobox.sk, Dnes.sk, Lepšiebývanie.sk a ďalšie.  

Pre Spoločnosť 7 plus mala byť akvizícia Centra Holdings prísľubom k posilneniu a etablovaniu sa medzi lídrov slovenskej online scény. Už v čase kúpy však bolo jasné, že Spoločnosť 7 plus kúpila firmu, ktorá nie je na tom ekonomicky najlepšie. V roku 2013 bola v mínuse vyše 320 tisíc eur po zdanení, v roku 2014 to bolo 259 731 eur. Médiá špekulovali, že Pluska kúpila Centrum najmä preto, aby zvýšila svoju cenu pred predajom. Ten nastal viac ako o rok neskôr, v septembri 2014, keď Spoločnosť 7 plus bola predaná spoločnosti Penta Investments. Súčasťou predaja bola aj spoločnosť Centrum Holdings.

Centrum Holdings v čase kúpy síce priniesol "Pluske" niekoľko tisíc RU mesačne navyše, avšak vo svojom portfóliu malo Centrum viaceré weby, ktoré obsahovo veľmi úzko doteraz konkurujú webom portálu Pluska.sk. Avizované prepojenie či zladenie portfólia doteraz neprebehlo. Len webu Aktuálne.sk šéfovali v priebehu niekoľkých rokov viacerí šéfredaktori, posledným bol Vladimír Kroupa, ktorý na jeseň 2015 vystriedal vo funkcii Richarda Erdöfyho.

Aktuálne.sk je v poradí dvanástym najčítannejším spravodajským webom. Podľa AIM monitora ho v roku 2016 v priemere mesačne navštívilo 565 384 reálnych užívateľov (RU), pri 6 622 914 priemernom mesačnom pageviews (PV).

Stratégie požiadali mediálny dom News and Media Holding o oficiálne stanovisko, správu budeme aktualizovať.

Návštevnosť portálu Aktuálne.sk v posledných rokoch:

Zdroj: AIM monitor

Zdroj: AIM monitor

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.