Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
03.03.2017, 10:40

Nový slovenský kriminálny triler Čiara predstavil prvý teaser

Príbeh filmu je situovaný do slovensko ukrajinského pohraničia v čase, keď Slovensko vstupuje do Schengenu.

Nový slovenský kriminálny triler Čiara predstavil prvý teaser
Zdroj: Facebook Film Čiara

V centre deja nového filmu Čiara stojí rodina Krajňákovcov, ktorú čakajú rušné časy: problémy s nelegálnym obchodom s cigaretami striedajú rodinné drámy, kedy hrdinom neostáva nič iné, len prekročiť všetky hranice.

V hlavných úlohách sa predstavia také mená ako Emília Vášáryová, Tomáš Maštalír, Zuzana Fialová či Andy Hryc, ale aj ukrajinské hviezdy Rimma Zyubina a Stanislav Boklan či český herec Filip Kaňkovský.

Príbeh kinofilmu Čiara: „Pre Adama Krajňáka, otca rodiny a hlavu organizovaného zločinu na slovensko-ukrajinskom pohraničí, začínajú rušné časy – najstaršia dcéra sa vydáva za miestneho zlodejíčka Ivora, ukrajinský partner Jona začína rebelovať a na hranici sa objavuje nový tovar v podobe narkotík. Kriminálny príbeh je situovaný do srdca slovensko ukrajinského pohraničia, kde sa prelínajú kultúry, jazyky i ľudské životy a zasadený je do času, keď Slovensko vstupuje do Schengenu, kedy nad rozbehnutými kšeftami s pašovaním a prevádzačstvom visí veľký otáznik.“

Producentsky film zastrešuje Wanda Adamík Hrycová s Wandal Production, režisérom je Peter Bebjak. Za kamerou stál Martin Žiaran.

Scenárista Peter Balko, ktorý sa podpísal aj pod úspešný slovenský film Kandidát, sa pri tvorbe scenára nechal inšpirovať skutočnými príbehmi odohrávajúcimi sa v oblasti slovensko-ukrajinskej hranice. Film Čiara miestami až zarážajúco dôverne pripomína krutú realitu oblasti známej organizovaným zločinom.

Film Čiara v súčasnosti vstúpil do poslednej fázy postprodukcie. Film vzniká s finančnou podporou Audiovizuálneho fondu a jeho partnerom sa stal aj známy slovenský výrobca liehovín zo Starej Ľubovne, produkty ktorého sa budú objavovať aj vo filme. V kinách bude mať Čiara premiéru 3. augusta 2017.

Zdroj: ciara.sk

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.