Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
17.09.2021, 17:40

Víkendové politické relácie: Kollár s Pellegrinim či Remišová s Rašim budú diskutovať aj o vojne v polícii

Prinášame prehľad tém a hostí vo víkendových politických reláciách.

Víkendové politické relácie: Kollár s Pellegrinim či Remišová s Rašim budú diskutovať aj o vojne v polícii
Zdroj: Ilustračná snímka: TASR

Témami týždňa boli návšteva pápeža Františka a vývoj v orgánoch činných v trestnom konaní. Vyšetrovatelia najzávažnejších káuz, ktoré otriasli Slovenskom, sú od stredajšej noci vo väzbe. Situácia začína byť neprehľadná, proti sebe má stáť policajná inšpekcia a elitná NAKA. Napätá je však opäť aj situácia vo vládnej koalícii.

Aj o týchto témach bude v Sobotných dialógoch na Rádiu Slovensko moderátorka Marta Jančkárová diskutovať s poslancami Lukášom Kyselicom (OĽaNO) a Richardom Takáčom (Smer-SD).  

Do nedeľnej relácie V politike prijali pozvanie minister financií Igor Matovič (OĽaNO) a v druhej časti predseda branno-bezpečnostného výboru Juraj Krúpa (OĽaNO) a exministerka vnútra Denisa Saková (Hlas-SD). Moderátor Rastislav Iliev bude s politikmi diskutovať aj o prieskumoch verejnej mienky, ktoré potvrdzujú pokles Hlasu a nárast Smeru, a tiež o minimálnom záujme o očkovanie.

Hosťami O 5 minút 12 budú v nedeľu na Jednotke RTVS predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) a predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini. Témami diskusie budú okrem už spomenutých aj pripravenosť na 3. vlnu pandémie a preskupovanie síl v koalícii a jej ďalšie fungovanie. Reláciu moderuje Marek Makara.

Budúce rozdelenie vládnych postov medzi jednotlivými koaličnými stranami a zmena situácie v opozícii budú hlavnými témami relácie Na telo. Moderátor Michal Kovačič o nich bude diskutovať s podpredsedníčkou vlády a ministerkou investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronikou Remišovou (Za ľudí) a podpredsedom Hlasu-SD Richardom Rašim.

Divákom ponúkne Na telo aj výsledky exkluzívneho prieskumu agentúry FOCUS, ktorý ukáže aktuálnu dôveryhodnosť generálneho a špeciálneho prokurátora a ministra vnútra.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.