Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
24.04.2017, 10:48

Pravda zmenila dizajn webu

Zmenili sa aj technické parametre celého portálu Pravda.

Pravda zmenila dizajn webu
Zdroj: pravda.sk

Portál pravda.sk priniesla zmeny hlavnej stránky aj jednotlivých podstránok. Zmena sa týka grafiky webu a zjednodušenia používania pre rôzne typy zariadení. Informáciu o novom responzívnom dizajne uviedlo vydavateľstvo Perex vo svojej tlačovej správe.

Na hlavnej stránke zostali dominantnými tri správy dňa, rozloženie obsahu sa zmenilo aj pri jednotlivých tematických sekciách, v každej sa stal nosným hlavný článok.

Okrem grafického redizajnu prešiel web z HTTP na HTTPS, čím chce portál zabezpečiť väčšiu ochranu súkromia používateľov. Komunikácia užívateľov je denne šifrovaná.

Spravodajský portál pravda.sk bol založený v roku 2003. Od svojho vzniku prechádzal rôznymi zmenami, najvýraznejšia zmena v grafike stránky sa udiala v roku 2013. O tri roky neskôr prešla modernizáciou podstránka varecha.sk.

Mesačné výsledky návštevnosti portálu pravda.sk sa v meraní AIMmonitor hýbu pod hranicou 1,5 milióna RU, za minulý rok sa umiestnil web na 6. priečke spomedzi spravodajských webov. Mesačná návštevnosť portálu varecha.sk sa hýbe okolo 800 tisíc RU.

Do portfólia vydavateľstva Perex patria aj denník Pravda, z internetových portálov sú to okrem varecha.sk aj birdz.sk a avizo.sk.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.