17.05.2017, 16:15

Redaktor HN vykoľajil Kaliňáka, keď sa ho spýtal na frakcie v Smere

V rámci Smeru funguje skupinka štyroch vysokopostavených ľudí, ktorí sa pravidelne stretávajú.

Zaskočiť ministra vnútra Roberta Kaliňáka zo Smeru nie je vôbec jednoduché. Redaktorovi HN Martinovi Slizovi sa to však podarilo.

„Čo hovoríte na existenciu skupiny V4 v rámci Smeru?“ spýtal sa ministra. Kaliňákova reakcia a výraz tváre je veľavravný. Zaskočený minister vnútra si nechal vysvetliť, o čo ide a odpovedal: „Mladí perspektívni smeráci, ja si myslím, že je to veľmi dobre.“

Okrem toho sa minister už klasicky dostal do výmeny názorov s novinármi ohľadom káuz, ktoré sa okolo neho točia.

Čo je to V4 v Smere?

A čo je to V4 v rámci Smeru, o tom včera hovoril minister kultúry Marek Maďarič v diskusii Denníka N. Minister vyhlásil, že v rámci Smeru funguje skupinka štyroch ľudí, ktorí sa pravidelne stretávajú.

Ide o šéfa poslaneckého klubu Smeru a podpredsedu parlamentu Martina Glváča, ministra hospodárstva Petra Žigu, ministra financií Petra Kažimíra a podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu Petra Pellegriniho.

„Všimol som si, že sa stretávajú. Je normálne, že veľká strana má svoje frakcie, prúdy, ja to vnímam ako normálnu vec,“ povedal Maďarič v diskusii.

Schádzajú sa raz mesačne

„Sme ľudia, ktorí sa v rámci strany poznajú dlho a niekedy potrebujete odkonzultovať si niektoré politické otázky,“ povedal o V4 v Smere pre HN Žiga. „Ale nie je to len o politike, ale aj o osobnom nastavení týchto ľudí. Nevidím za tým nič zásadné,“ dodal.

Minister hospodárstva ďalej tvrdí, že štvorica sa schádza raz mesačne a diskutuje a konzultuje stranícke aj ministerské záležitosti. „Niekedy máte priestor s kolegom ministrom prediskutovať niektoré veci, na ktoré nie je čas na rokovaní vlády, aj v súkromí,“ vysvetľuje.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.