Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
28.06.2017, 19:36

Sulíkovci kritizovali spravodajstvo RTVS. Redaktorom odkazujú, aby sa nestali hlasnou trúbou koalície

Sulíkovci kritizovali spravodajstvo RTVS. Redaktorom odkazujú, aby sa nestali hlasnou trúbou koalície

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) vyzýva redaktorov RTVS a tvorcov obsahu spravodajských relácií, aby sa nespreneverili svojmu profesionálnemu poslaniu novinárov. 

Napísali to v správe, ktorú dnes zaslali médiám.

"Je to ďaleko za hranicou akceptovateľnosti"

Od voľby nového generálneho riaditeľa sa správy RTVS pretvorili na PR agentúru vládnej koalície a tento poľutovaniahodný úpadok nastal ešte pred nástupom Jaroslava Rezníka do funkcie. Redakcia spravodajstva mu tak dáva dobrý dôvod na personálne zmeny, lebo to, čo v posledných dňoch občanom ponúka prostredníctvom Správ RTVS, je ďaleko za hranicou akceptovateľnosti,“ píše podpredsedníčka SaS Jana Kiššová. 

Ak niektorí novinári stratili pocit zodpovednosti a hrdosti na svoju profesionalitu pred výmenou generálneho riaditeľa, pýtame sa, čo nastane potom, keď Jaroslav Rezník nastúpi do funkcie,“ pýta sa strana ďalej v správe.

Sloboda a Solidarita podľa vlastných slov apeluje na novinárov RTVS, aby sa nestali hlásnou trúbou vládnej koalície.

RTVS odsudzuje politické tlaky

Televízia dlhodobo odmieta a odsudzuje akékoľvek politické tlaky a útoky na redaktorov spravodajstva, ktorí dlhodobo ukazujú svojou prácou vysokú profesionalitu, čo sa odráža aj na dôvere divákov a poslucháčov.

Tento postoj deklaruje verejnoprávny vysielateľ aj v reakcii na dnes medializovanú kritiku zo strany SaS.

"Spravodajstvo RTVS postupuje a bude vždy postupovať v súlade so štatútom programových pracovníkov bez ohľadu na kritiku politických strán," zdôraznila v tejto súvislosti PR manažérka RTVS Dominika Šulková.

Pozrite sa, ako poslanci rozhodli o novom šéfovi RTVS:

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.