02.07.2012, 05:00

Markíza získala lukratívny hokej z olympiády 2014

O hokejové zápasy zo Soči sa uchádzala jej matka CME pre viacero svojich trhov.

Markíza získala lukratívny hokej z olympiády 2014

Hokejový turnaj zo ZOH 2014 Soči nepôjde na verejnoprávnej RTVS. Práva totiž získala Markíza, respektíve jej matka Central European Media Enterprises (CME). Pre Stratégie to uviedla šéfka stanice Zuzana Ťapáková. "Už teraz môžem potvrdiť, že diváci sa môžu tešiť aj na olympijský hokejový turnaj v Soči," uviedla v rozhovore pre júnové vydanie mesačníka, ktoré je práve v predaji.

Hokej patrí k tomu najlukratívnejšiemu z celej olympiády, najmä na trhoch ako Slovensko. Náš tím sa na turnaj už kvalifikoval.

Súkromné televízie sa o olympijský hokej mohli uchádzať vďaka tomu, že práva na olympiádu začala predávaťspoločnosť Sportfive. Tá ich rozdelila do balíkov a najlukratívnejší hokej predáva samostatne. Záujem prejavila matka Markízy CME, vie túto športovú akvizíciu zužitkovať na viacerých trhoch – stanice prevádzkuje v šiestich krajinách. V Česku a na Slovensku má okrem plnoformátových televízií aj športovú Nova Sport.

Zdroj: ik

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.