20.05.2016, 15:03

Mobilná hra pomáha pri výskume demencie. Stiahlo si ju už milión ľudí

Mobilná hra pomáha pri výskume demencie. Stiahlo si ju už milión ľudí

Hra Sea Hero Quest je príbehom chlapca, ktorý zachraňuje spomienky svojho otca. Idea, hra aj kampaň boli testované na Slovensku.

Mobilnú hru Sea Hero Quest si v priebehu dvoch týždňov od jej uvedenia celosvetovo stiahlo už viac ako jeden milión ľudí. Na základe takmer 45-tisíc recenzií hra získala na Google Play a App Store najvyššie hodnotenie na úrovni piatich hviezdičiek. Vo vyše 50 krajinách sa zároveň dostala do Top 10 najsťahovanejších hier.
 
„Počet zapojených hráčov a celkový ohlas verejnosti prekonal všetky naše očakávania. Tento obrovský úspech nás teší o to viac, že práve Slovak Telekom bol po celý čas členom medzinárodného prípravného tímu zloženého zo zástupcov Deutsche Telekomu a agentúry Saatchi & Saatchi Londýn. Idea, hra a aj samotná kampaň boli testované práve na Slovensku,“ povedala Drahomíra Juríková, senior manažérka digitálnych služieb a marketingovej komunikácie Slovak Telekomu. Na Slovensku si hru stiahlo už viac ako 25-tisíc ľudí.
 
Profesor Michael Hornberger, zodpovedný za výskum demencie na University of East Anglia a jeden z popredných vedcov zapojených do projektu, povedal: „Pre lepšiu predstavu - navigačné dáta, ktoré sa nám doteraz vďaka Sea Hero Quest podarilo získať, by tradičnými metódami trvalo vedcom zozbierať približne 1500 rokov.“
 
 
O hre Sea Hero Quest
Sea Hero Quest je prvá mobilná hra na svete, hraním ktorej je možné pomôcť vedcom pri výskume demencie. Je špeciálne navrhnutá tak, aby posunula vedecké chápanie priestorovej orientácie človeka, ktorá s problémom demencie úzko súvisí.
 
Sea Hero Quest je príbehom chlapca, ktorý sa rozhodne zachrániť spomienky svojho otca a vydá sa na dobrodružnú cestu po mori. Úlohou hráča je bezpečne a správne navigovať svoju loď do cieľa.

 
Navigácia a schopnosť orientovať sa v priestore sú nielen kľúčovými prvkami hry, ale zároveň predstavujú základ pre zber dát potrebných na vytvorenie nových diagnostických testov demencie.
 
Deutsche Telekom a organizácia Alzheimer’s Research sa zaviazali spoločne financovať dvojročný projekt, počas ktorého budú zozbierané dáta analyzované.
 
 
 

Zdroj: red

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.