17.07.2018, 12:33

STADA získava EMEA práva na globálnu značku produktov proti lupinám Nizoral

Strategická expanzia portfólia OTC pokračuje – STADA získava EMEA práva na globálnu značku produktov proti lupinám Nizoral od spoločnosti Janssen Pharmaceutica.

STADA získava EMEA práva na globálnu značku produktov proti lupinám Nizoral
Zdroj: stada.com

Spoločnosť STADA Arzneimittel AG pokračuje v posilňovaní svojej pozície v oblasti značkových voľnopredajných produktov. Spoločnosť získala práva na liečivý šampón proti lupinám Nizoral od Janssen Pharmaceutica NV (člena skupiny spoločností Johnson & Johnson). Tento šampón v roku 2017 v regióne EMEA (Európa, Stredný východ a Afrika) vygeneroval tržby vo výške 33 miliónov EUR. 

“Nizoralom STADA obohacuje svoje portfólio o globálne etablovanú značku, ktorú uznávajú tak zdravotní pracovníci ako aj zákazníci a ktorá má podľa nás obrovský potenciál ďalšieho rastu. Spolu s prípravkom na boj proti vlasovým všiam Hedrin šampón Nizoral upevňuje naše postavenie v produktovom segmente starostlivosti o vlasy a pokožku hlavy. Táto transakcia je jednou z najväčších transakcií za uplynulé roky a zdôrazňuje našu ambíciu stať sa jedným z popredných poskytovateľov voľnopredajných produktov v Európe,” zdôraznil Dr. Claudio Albrecht, CEO spoločnosti STADA. 

Trhový podiel Nizoralu v regióne EMEA je niekoľkonásobne vyšší ako podiel najbližšieho konkurenta medzi liečivými šampónmi proti lupinám. Viac ako 50 % ročných obratov pochádza z Ruska, Talianska, Spojeného kráľovstva, Poľska a Stredného východu. Okrem zastrešujúcej značky Nizoral STADA taktiež kupuje lokálne značky ako sú Nizoril, Nizorelle, Terzolin, Fungarest, Ketoderm, Oranozol a Triatop. Nizoral krém na kožné infekcie bude súčasťou akvizície len v Taliansku a Dánsku. V ostatných krajinách tento krém zostane aj naďalej v portfóliu Janssen Pharmaceutica NV a ich pobočiek.

Šampón proti lupinám sa pod značkou Nizoral predáva v Poľsku, Českej republike, na Slovensku a v Maďarsku. “Sme nadšení, že naše portfólio obohatíme o značku Nizoral a ďalej tak rozšírime svoje pozície na trhu voľnopredajných liekov a prípravkov. V roku 2017 Poľsko dosiahlo tržby vo výške 2.9 milióna EUR, Maďarsko 570.000 EUR, Slovensko 350.000 EUR a Česká republika 300.000 EUR. V najbližších mesiacoch budeme veľmi úzko spolupracovať s predajcom, aby sme zabezpečili plynulý prechod v distribúcii,“ povedal Dr. Ronald Seeliger, generálny riaditeľ spoločnosti Hemofarm.

Liečivá zložka Ketoconazol, ktorú vyvinula spoločnosť Janssen Pharmaceutica NV a jej pobočky, je najčastejšie predpisovanou účinnou látkou pri liečbe lupín. Odlišuje Nizoral od čisto kozmetických šampónov proti lupinám a vďaka nej je výrazne efektívnejší pri liečbe symptómov ako sú lupiny, začervenanie a svrbenie pokožky hlavy a ich príčin. Vďaka dlhodobej účinnosti po dobu až siedmich dní je Nizoral tiež vysoko účinný aj proti pretrvávajúcim lupinám.

O spoločnosti STADA Arzneimittel AG

STADA Arzneimittel AG je verejne kótovaná spoločnosť so sídlom v nemeckom meste Bad Vilbel. Spoločnosť sa zameriava na stratégiu troch pilierov, pozostávajúcu z generických liekov, voľnopredajných OTC liekov a špeciálnych liečiv, najmä biosimilárnych liekov. Celosvetovo má STADA zastúpenie v 30 krajinách s približne 50 dcérskymi spoločnosťami. Značkové produkty ako napr. Grippostad a Ladival patria medzi najlepšie predávané prípravky vo svojich produktových kategóriách v Nemecku. Za finančný rok 2017 STADA dosiahla upravený obrat Skupiny vo výške 2,255.3 miliónov EUR, upravený zisk pred zdanením, odpismi a amortizáciou (EBITDA) vo výške 433.9 miliónov EUR a upravený čistý zisk 195.6 miliónov EUR. Ku dňu 31. decembra 2017 mala spoločnosť STADA celosvetovo 10.176 zamestnancov.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.