01.08.2018, 12:10

Ringier Axel Springer dokončil predaj printového portfólia na Slovensku

Spoločnosť Ringier Axel Springer Media AG k 31. júlu dokončil a uzavrel transakciu predaja denníka Nový Čas do rúk FPD Media, s. r. o., a svojho portfólia tlačených magazínov do rúk News and Media Holding, a. s.

Nové portfólio Ringier Axel Springer na Slovensku bude postavené na online spravodajstve, online inzercii a digitálnych obchodných činnostiach. Pozostávať bude z portálov Aktuality.sk, Diva.sk, Najmama.sk, Živé.sk, Šport.sk a Noizz.sk. Súčasťou vydavateľstva budú aj ďalšie produkty ako Azet.sk, donášková služba Bistro.sk či komunitný portál Pokec. Prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti United Classifieds, ktorá združuje portály ako Autobazar.eu, Autobazár.sk, Nehnuteľnosti.sk či TopReality.sk, bude Ringier Axel Springer SK aj naďalej najväčším prevádzkovateľom online inzertných portálov na Slovensku. 

Týmto krokom napĺňa Ringier Axel Springer Media svoju stratégiu budovať silnú, digitálne orientovanú spoločnosť. Milan Dubec, CEO Ringier Axel Springer SK: „Sme jednotkou slovenského internetu a túto pozíciu si udržíme aj po reorganizácii nášho portfólia. Spoločne s našimi inzertnými portálmi využije naše služby mesačne viac ako 3,5 milióna ľudí, čo je viac ako 85 percent používateľov slovenského internetu. Na tejto silnej pozícii chceme stavať aj v budúcnosti.“

Spoločnosť FPD Media, s. r. o., sa stala výlučným vlastníkom spoločnosti Nový čas, a. s., ktorá vydáva najčítanejší denník Nový Čas, týždenník Nový Čas Nedeľa, ako aj ich online rozšírenia. Spoločnosť News and Media Holding, a. s., sa stala výlučným vlastníkom spoločnosti Život Publishing, a. s., ktorá vydáva týždenníky Nový Čas pre Ženy a Život, ako aj mesačníky Nový Čas Krížovky, Nový Čas Bývanie, EVA, Madam EVA, GEO a AUTO BILD Slovensko, spolu so všetkými ich online rozšíreniami. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.