07.09.2018, 08:40

Tesco opäť zvyšuje platy na Slovensku zamestnancom obchodov aj distribúcie

Spoločnosť tento rok investuje do platov zamestnancov 9 miliónov eur.

Tesco opäť zvyšuje platy na Slovensku zamestnancom obchodov aj distribúcie
Zdroj: Tesco

Spoločnosť Tesco, ktorá je jedným z troch najväčších súkromných zamestnávateľov na Slovensku, zvyšuje už tretí rok po sebe platy svojim zamestnancom v obchodoch a distribučných centrách. Polepšia si  v priemere o 13 percent.

V tomto roku zamestnancom spoločnosti Tesco v obchodoch a distribučných centrách porastú mzdy v priemere o 13 % (podľa ich pracovného zaradenia). Prvá fáza zvýšenia platov prebehla ešte v januári a ďalšie zvyšovanie nadobudlo účinnosť 1. septembra 2018 v závislosti od pracovného zaradenia zamestnancov v jednotlivých oblastiach obchodu.

 „Investície do našich zamestnancov sú pre nás dlhodobou prioritou. Tento rok naša spoločnosť investuje do platov našich kolegov 9 miliónov eur, čo predstavuje najväčšiu celkovú investíciu do miezd za posledné roky,“ uviedol Martin Kuruc, výkonný riaditeľ pre Tesco na Slovensku. „Verím, že táto významná investícia ukazuje, že k nášmu záväzku odmeňovať našich zamestnancov čo najlepšie a udržať si naďalej pozíciu jedného z najlepších zamestnávateľov v maloobchode na Slovensku pristupujeme seriózne. Som rád, že môžeme týmto oceniť výbornú prácu našich kolegov, ktorí podporujú naše poslanie prinášať zákazníkom každý deň niečo navyše,“ dodal M. Kuruc.

Sme radi, že Tesco si uvedomuje, ako dôležité je investovať do našich zamestnancov, a aj v tomto roku sme sa dohodli na zvýšení miezd kolegom,“ povedala zástupkyňa odborovej organizácie Dagmar Alterová.

Okrem vyšších miezd poskytuje Tesco svojim zamestnancom 10 % zamestnaneckú zľavu hneď po skúšobnej dobe, vianočný bonus a sezónne zľavy v obchodoch.

Plánované zvyšovanie investícií spoločnosti do ľudských zdrojov naprieč celou strednou Európou je tiež odrazom dobrých finančných výsledkov v stredoeurópskom regióne za posledný rok, počas ktorého spoločnosť Tesco zaznamenala pozitívny nárast tržieb aj na Slovensku.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.