13.11.2018, 12:47

Jaguar Land Rover zakladá Nadačný fond v Nadácii Pontis

Nitriansky závod Jaguar Land Rover zakladá v spolupráci s Nadáciou Pontis nadačný fond. Jeho založenie oznámili zástupcovia spoločnosti a Nadácie Pontis počas záverečných prác tohtoročnej dobrovoľníckej akcie Deň pre Nitru, ktorú firma organizovala v spolupráci s mestom Nitra.

Jaguar Land Rover zakladá Nadačný fond v Nadácii Pontis
Zdroj: Jaguar Land Rover Slovakia

V rámci dobrovoľníctva viac ako päťsto zamestnancov automobilky odpracovalo v tomto roku 2 200 hodín,  v rámci ktorých skrášlili a upravili deväť materských škôl, zariadenie pre seniorov ZOBOR, priestor futbalového areálu ČFK Čermáň a vonkajšie priestory pri Slovenskej poľnohospodárskej univerzite. Okrem toho sa zapojili aj do projektu Naše mesto, ktoré organizuje každoročne Nadácia Pontis.

„Teší nás, že ďalej posilňujeme naše aktivity v Nitrianskom kraji. Vďaka Nadačnému fondu Jaguar Land Rover Slovakia v nadácii Pontis vznikne nová príležitosť na podporu komunít,” uviedol Michal Kišša, programový riaditeľ Nadácie Pontis.

Medzi ďalšie aktivity spoločenskej zodpovednosti Jaguar Land Rover Slovakia v tomto roku patril zamestnanecký grantový program. Vďaka nemu získalo finančnú pomoc dvanásť projektov, napríklad aj prvá terapeutická senzorická miestnosť v Nitre.

Už po tretí raz Jaguar Land Rover predstaví nový program, zameraný na podporu vzdelávania, ktorého zámerom je nadchnúť deti a mládež pre automobilový priemysel a takto na Slovensku prispievať k výchove novej generácie inžinierov.

V novembri sa stanú priestory výrobného závodu dejiskom finále tretieho ročníka súťaže Land Rover 4x4. Tímy z desiatich škôl budú môcť preukázať svoje schopnosti pri navrhovaní a výrobe štvorkolesových vozidiel na diaľkové ovládanie, schopných zdolať aj testovanie      v náročných podmienkach určených pre terénne vozidlá. V tomto roku sa na Slovensku navyše po prvý raz uskutoční aj Jaguar Primary School Challenge, určená pre žiakov základných škôl. Oba vzdelávacie programy umožňujú mladým ľuďom získať nielen praktické skúsenosti, ale vďaka nim môžu lepšie spoznať rôznorodosť kariérnych príležitostí, aké ponúka automobilový priemysel.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.