14.01.2020, 11:48

Tesco spúšťa novú webstránku pre médiá

Stránka bude fungovať popri klasickej zákazníkom známej webstránke.

Tesco spúšťa novú webstránku pre médiá
Zdroj: Tesco

S cieľom priniesť všetky užitočné informácie v prehľadnej forme spúšťa Tesco od januára novú webstránku. Návštevníci na nej nájdu dôležité informácie o podnikaní spoločnosti Tesco na Slovensku aj aktivitách reťazca v oblasti udržateľnosti. Stránka bude fungovať popri zákazníkom známej webstránke www.tesco.sk.

V Tescu chceme viesť pozitívnu zmenu a posilňovanie diskusie s odbornou komunitou je jej neodmysliteľnou súčasťou. Preto sme sa rozhodli priniesť novú webstránku, na ktorej sa návštevníci dozvedia viac o zodpovednom podnikaní spoločnosti Tesco a našich hodnotách. Rovnako sa dočítajú o partnerstvách s dodávateľmi a spôsobe, akým Tesco podporuje lokálnych dodávateľov. Rozsiahla časť novej webstránky je venovaná téme udržateľnosti vrátane nášho boja proti plytvaniu potravinami či aktivitám zameraným na zníženie celkového množstva plastov, čo potvrdzuje ich mimoriadne dôležité miesto v stratégii našej spoločnosti,“ hovorí Veronika Bush, riaditeľka komunikácie Tesca na Slovensku.

Nová stránka je určená aj pre novinárov. V samostatnej sekcii nájdu archív tlačových správ či knižnicu médií, ktoré budú pravidelne aktualizované, aby boli pre novinárov prehľadným zdrojom informácií.

Keďže Tesco patrí medzi troch najväčších súkromných zamestnávateľov na Slovensku, na stránke nemôžu chýbať ani informácie o voľných pracovných miestach.

Dôveryhodnosť a transparentnosť sú v takom citlivom sektore, akým je maloobchod, priam kľúčové. Premietajú sa do ekonomických výsledkov, keďže spotrebitelia nakupujú najmä u obchodníkov, ktorí komunikujú otvorene a v ich jazyku. A to vrátane on-line priestoru. Každé uľahčenie vyhľadávania informácií o všetkých aktivitách obchodníka v danej geografickej oblasti je pozitívne vnímané aj z pohľadu stakeholderov, dodávateľov a médií,“ vysvetľuje Juraj Púchlo, retail konzultant a šéfredaktor magazínu instore Slovakia.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.