26.03.2020, 18:00

Vedci a odborníci zdieľajú poznatky o koronavíruse. V novom špeciáli na Discovery Channel

Vedci a odborníci zdieľajú poznatky o koronavíruse. V novom špeciáli na Discovery Channel
Zdroj: Gettyimages

Rýchle rozšírenie novej formy koronavírusu a s ním súvisiaceho ochorenia Covid-19 sa stalo určujúcou globálnou zdravotnou krízou našej doby. Zdanlivo cez noc tento vírus zmenil naše každodenné životy i spôsob interakcie s najbližším okolím. Ale ako sme sa do takejto situácie dostali? A aké poznatky sa môžeme dozvedieť od vedcov a odborníkov? 

Pohľad na pandémiu nového koronavírusu, ktorá zasiahla celý svet, prinesie hodinový špeciál Pandémia: Covid-19 v nedeľu 5. apríla o 20:00 na kanáli Discovery Channel.

Predpokladá sa, že sa koronavírus preniesol zo zvierat na ľudí na trhu v čínskom Wu-chan. Ale ako sa takéto niečo stane? Odborníci osvetlia spôsob prenosu, ktorý spočiatku zaskočil lekárov a vedcov, ktorí sa prvýkrát stretli s pacientmi s týmto ochorením.

Dokument tiež zmapuje, ako sa počas týždňov rozšírilo ochorenie Covid-19 po celej Číne až za jej hranice a znepokojilo odborníkov v zdravotníctve aj vedcov.

Odborníci odhalia, prečo je ochorenie Covid-19 jedinečné, prečo na neho nebol svet vôbec pripravený a čo bolo možné urobiť inak, aby sa jeho šíreniu zabránilo.

Zdroj: Gettyimages

​Dokument zároveň vystopuje počiatok rozšírenia koronavírusu v Spojených štátoch až k prvému pacientovi, bude sledovať rýchle rozšírenie v Seattli a skúmať dramatický a neočakávaný prenos v celej krajine.

Hodinový špeciál Pandémia: Covid-19 prinesie podrobnejšie informácie od tých, ktorí stoja na čele boja, aby našli odpovede a možný liek.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.