26.11.2020, 14:05

Na trh prichádza prémiový slovenský gin a bylinný likér

Za ich výrobou stojí lokálny producent z Trenčianskych Teplíc.

Na trh prichádza prémiový slovenský gin a bylinný likér
Zdroj: Spirit Company

Trh nápojov na Slovensku sa pred Vianocami rozširuje o dva nové remeselné produkty. Prémiový gin TOISON (47%) a bylinný likér Dr.Kramer (36%). Za ich výrobou stojí lokálny výrobca z Trenčianskych Teplíc, spoločnosť Spirit Company.

Oba produkty sú vyrobené remeselne bez použitia chemických prísad.

Silný gin s oceneným dizajnom

TOISON (47%) sa vyrába maceráciou borievok, kvetov a bylín s obilným spiritom v prvotriednom destilačnom zariadení Holstein. Gin následne odpočíva v starožitných kameninových nádobách z bývalého Československa. Jemnosť, ľahkosť, vyladenosť chutí a zároveň výnimočná sila radí TOISON k prémiovým ginom.

Jeho názov ukrýva odkaz na slovenský pôvod symbolizovaný ovčím rúnom (z fr. TOISON), ktoré je preklenuté aj do detailov na fľaši odliatej v tvare zvona. Dizajn fľaše TOISON z rúk trnavského štúdia Pergamen získal bronz v svetovej súťaži obalového dizajnu Pentawards 2020.

Zdroj: TOISON

​Bylinný likér z kúpeľného mesta

Poctivá remeselná výroba bylinného likéru Dr.Kramer (36%) v sebe spája to najlepšie z prírody. Presne tak, ako to bolo v čase tradičného lekárnického remesla. Ikonická lekárnická fľaša s dobovými ilustráciami (štúdio Pergamen) nás prenesie do obdobia elegantného života kúpeľného mesta Trenčianske Teplice.

Zdroj: Dr.Kramer

Zakladatelia Spirit Company Pavol Sirotný a Michal Hajský podnikajú vo svete gastronómie od roku 2008. Boli súčasťou vývoja domácej gastro a barovej scény a úspešne zabehli svoju dizajnovú reštauráciu, cateringovú firmu a cocktail bary.

Pred viac ako rokom prerobili v spolupráci s architektmi Hubinský – Kuklica – Smerek starý meštiacky dom z 20.rokov v Trenčianskych Tepliciach na aperitív bar Likérka s vlastnou výrobou. Na jeseň sa výroba naplno rozbehla a prémiový slovenský gin a bylinný likér prichádzajú na trh už tieto Vianoce.

Zdroj: Spirit Company

Autori foto: Lousy Auber a štúdio Pergamen

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.