27.01.2021, 16:45

Nadácia otvorenej spoločnosti vyhlasuje 17. ročník Novinárskej ceny

Prihlasovanie novinárskych príspevkov bude otvorené do 1. marca.

Nadácia otvorenej spoločnosti vyhlasuje 17. ročník Novinárskej ceny
Zdroj: Novinárska cena 2020

Do 17. ročníka súťaže Novinárska cena môžu novinári a blogeri prihlasovať príspevky do 1. marca. Nadácia otvorenej spoločnosti (OSF) udelí ocenenia v trinástich žánrových a šiestich špeciálnych kategóriách. Informovala o tom Miroslava Širotníková, koordinátorka súťaže Novinárska cena a Fondu investigatívnej žurnalistiky.

Súťaž je určená novinárom z printových, audiovizuálnych a online médií. Zapojiť sa môžu aj blogeri tvoriaci občiansku žurnalistiku. "Ocenenia budú víťazom jednotlivých kategórií odovzdané v máji 2021," spresnila Širotníková.

Novinkou bude samostatná kategória podcastov. Pribudne tiež možnosť prihlasovať príspevky do dvoch špeciálnych cien reagujúcich na aktuálne trendy v žurnalistike – Solutions Journalism a Global Journalism.

Cena Solutions Journalism sa zameriava na novinárske príspevky, ktoré ponúkajú riešenia a odpovede na zložité otázky v spoločnosti. "Ocenenie Global Journalism, ktoré vyhlasuje OSF v spolupráci s organizáciami Liga za ľudské práva a Človek v ohrození, podporí práce, ktoré reagujú na významné globálne témy a zachytávajú hlas tých, ktorých často v spoločnosti nepočuť," dodala Širotníková.

Príspevky bude možné do súťaže posielať pomocou online formulára na www.novinarskacena.sk. Prihlásiť ich môžu autori, redakcie, odborné organizácie či široká verejnosť. "Verejnosť sa bude môcť zapojiť do hodnotenia v špeciálnej kategórii Česko-slovenská cena verejnosti, do ktorej príspevky nominujú členovia porôt slovenskej a českej Novinárskej ceny," uzavrela Širotníková.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.