29.04.2021, 13:35

Študovať film? Katedra audiovizuálnych štúdií pozýva na prijímacie skúšky

Filmová a televízna fakulta VŠMU ponúka študijný program venovaný filmovej teórii a histórii.

Študovať film? Katedra audiovizuálnych štúdií pozýva na prijímacie skúšky
Zdroj: Filmová a televízna fakulta VŠMU

Štúdium filmu je v očiach verejnosti spojené skôr s odbormi vychovávajúcimi filmárskych praktikov – režisérov, scenáristov, kameramanov či zvukárov. Filmová a televízna fakulta Vysokej školy múzických umení však ponúka aj študijný program venovaný filmovej teórii a histórii. Katedra audiovizuálnych štúdií poskytuje jedinečný študijný program, ktorý potenciálni študenti na inej vysokej škole nenájdu. Prihlášku si naň môžu podať do 17. mája.

„Študijný program Audiovizuálne štúdiá sa nesústreďuje len na film, ale aj na ostatné formy audiovizuálnych diel, napr. televíznu produkciu,“ hovorí filmová teoretička a spisovateľka Zuzana Mojžišová, vedúca katedry. „Ťažiskom odboru sú prednášky o dejinách a teórii filmového umenia, semináre podporujúce analytické myslenie, schopnosť kritickej reflexie a kultiváciu štylistického prejavu, tiež prednášky zoznamujúce poslucháčov so základmi filmárskeho remesla podľa jednotlivých profesií.“

Absolventi štúdia sa môžu uplatniť v širokej škále profesií, ktoré súvisia s filmom a médiami všeobecne. Najčastejšie sa uplatňujú v žurnalistike, rozhlase, klubovej práci s filmom, kurátorstve audiovizuálnych zbierok, reklame a PR, na vedeckých pracoviskách a vo vysokom školstve.

Obľúbená je programová práca pre filmové festivaly a prehliadky, kde filmový odborník zostavuje festivalové sekcie či zastáva iné s podujatím spojené funkcie. Ďalšie možnosti uplatnenia poskytujú televízie v profesii dramaturga, tiež distribučné spoločnosti, printové médiá a internet.

Záujemcovia o štúdium, ktorí si chcú rozšíriť svoje filmové obzory, naučiť sa kriticky myslieť a reflektovať svet okolo seba, nájdu podrobné informácie o prijímacích skúškach na webstránke fakulty alebo webstránke katedry.

Zdroj: Filmová a televízna fakulta VŠMU

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.